Brama wjazdowa na małą posesję. Na co zwrócić uwagę?

Mała posesja może być problemem

Gdy posesja, na którą ma prowadzić brama, jest niewielka, w takim przypadku często zdarzają się problemy z jej właściwym doborem.

Warto pamiętać o tym, że obecnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawa szerokość wjazdu na posesję powinna wynosić 2,4, metra. Żeby jednak wjazd naprawdę był wygodny, w takim przypadku szerokość ta powinna wynosić około 3 metrów.

Także należy zwrócić uwagę na fakt, że brama powinna być ustawiona w taki sposób, aby pozwalać na łatwy wjazd na posesję pod kątem. Stąd też minimalny promień skrętu powinien wynosić około 5-6 metrów dla samochodów osobowych oraz do 7 metrów dla samochodów dostawczych. Gdy miejsca jest mało, można rozważyć wsunięcie bramy głębiej w posesję. Stworzy się wtedy także wygodne miejsce do parkowania.

Zatem przy zakupie bramy najlepiej dokładnie zmierzyć posesję. Gdy nie wiadomo, jaką szerokość wybrać, najlepiej zwrócić się po pomoc do firm zajmujących się profesjonalnym montażem bram.

Rodzaje bram na małą posesję

Gdy posesja jest niewielka, może okazać się, że nie każda brama dostępna w ofercie producenta będzie możliwa do zamontowania.

Aktualnie bardzo popularne są bramy przesuwne. Aby jednak taka brama mogła zagościć na posesji, musi być ona odpowiednio szeroka, aby skrzydło bramy mogło przesunąć się na bok.

Gdy montaż bramy przesuwnej nie jest możliwy, w takiej sytuacji warto zdecydować się na bramy rozwierane – są to klasyczne bramy wyposażone w jedno albo w dwa skrzydła, które osadzone są na zawiasach.

Aby korzystanie z bramy mogło być jeszcze wygodniejsze, warto zdecydować się na zakupienie do niej systemu automatyki z silnikiem automatycznie otwierającym bramę. Dzięki temu nie trzeba będzie wysiadać z pojazdu za każdym razem, aby ją otworzyć i zamknąć.

Gdzie zamówić najlepszą bramę na małą posesję?

Gdy chodzi o wysokiej jakości bramy Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/oferta/bramy-garazowe/ jest miastem, w którym można skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w ich kompleksowej realizacji na zamówienie klienta. Warto wtedy postawić na firmę, która ma duże doświadczenie i wiele pozytywnych opinii od swoich klientów.