Dozownik do mydła – jakie są jego zalety?

Dozownik do mydła to standardowe wyposażenie każdej łazienki. Właściwa higiena rąk jest niezwykle ważna. Dbając o czyste ręce, zapobiegamy przenoszeniu się bakterii oraz zarazków, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób.

Estetyka i funkcjonalność dozowników do mydła

W doborze odpowiedniego urządzenia ważna jest jego estetyka oraz funkcjonalność. Dozownik do mydła powinien się dobrze prezentować w naszej łazience oraz być wygodny w obsłudze. Umieszczony w pobliżu umywalki znacznie ułatwia on dbanie o higienę rąk. Warto zaopatrzyć się w urządzenie nie tylko ze względów higienicznych, ale również ze względów ekonomicznych. Pozwala ono bowiem na znacznie mniejsze zużycie produktu podczas mycia rąk.

Jaki dozownik do mydła kupić?

Zastanawiasz się, jakie dozowniki do mydła są najlepsze? Inne urządzenia sprawdzą się w domu, a inne w miejscach publicznych, gdzie każdego dnia z łazienki korzysta większa liczba osób.

Łazienki oraz toalety publiczne

We wszystkich łazienkach oraz toaletach publicznych warto zainstalować dozowniki do mydła w:

  • sprayu;
  • pianie.

Używając mydła w pianie lub w sprayu, oszczędzamy bowiem nie tylko sam produkt, ale i wodę. Urządzenie samo wytwarza pianę i zużywa go znacznie mniej, niż zużyłaby osoba chcąca samodzielnie wytworzyć pianę. Poza tym w tej postaci nie pozostawia śladów na umywalce. Świetnie sprawdza się więc w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu, czyli np. w firmie, w szkole, czy też w toalecie publicznej. Zastosowanie mydła w pianie lub w sprayu pozwoli na znaczne ograniczenie wydatków na środki czyszczące i wodę oraz na utrzymanie umywalek w czystości przez dłuższy czas. Odzież używana.

Które urządzenie będzie najlepsze w domu?

Kupując urządzenie do domu, można sięgnąć po dozownik mydła w płynie. W domu znacznie rzadziej korzysta się z umywalki. Po pierwsze, większość czasu jesteśmy poza domem. Po drugie rodzina składa się zaledwie z kilku osób. Oszczędność na zużyciu mydła oraz wody w domu przy stosowaniu produktu w pianie lub w sprayu nie byłaby aż tak duża. Przy kilkuosobowej rodzinie utrzymanie umywalki w czystości również nie powinno sprawiać większego problemu.

Dozownik – ścienny, czy wolnostojący

Plastikowe oraz stalowe urządzenia możemy umieścić na ścianie lub na zlewie. Ścienny dozownik do mydła jest rzadkością w łazienkach domowych. W miejscach publicznych to konieczność. Przymocowanie urządzeń do ściany jest nie tylko wygodne, ale zapobiega także kradzieży.

Jak działają automatyczne dozowniki do mydła?

Na rynku dostępne są urządzenia bezdotykowe oraz tradycyjne. Dozownik mydła bezdotykowy umożliwia bezkontaktową obsługę. Jest on więc bardzo higieniczny. Wystarczy podłożyć dłoń pod specjalny czujnik, a na naszą dłoń zostanie zaaplikowana odpowiednia dawka produktu. Dozowniki łokciowe stosowane są najczęściej w szpitalach oraz w przychodniach. Należy je używać za pomocą łokcia. Ma to zapobiec przenoszeniu się zarazek. Używając tradycyjnych urządzeń za pomocą przycisku, jesteśmy najbardziej narażeni na przenoszenie się na nasze ręce bakterii oraz zarazków.

Dbajmy o higienę w profesjonalny sposób

Dbanie o właściwą higienę rąk jest niezwykle ważne. Bezdotykowy dozownik do mydła ma na celu pomóc nam w higienie rąk oraz ograniczyć kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Nie bez znaczenia jest ilość zużytego mydła oraz wody. W trosce o środowisko warto zdecydować się na urządzenie, które umożliwi nam największą oszczędność.