Kotlet prezesa

 

Duży i dobrze wysmażony schabowy, do tego zasmażana kapusta i ziemniaki – to ulubione danie obiadowe najważniejszej osoby w państwie Jarosława Kaczyńskiego. Przygotowuje mu go zwykła kucharka w barze “Farszem nadziane”, pani Halinka. Bar znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 121, z siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej 84 kilka minut spacerkiem. Dlatego stołuje się w nim prezes Kaczyński a po obiady wysyła ochroniarzy albo kierowcę.

 

– To bardzo wielki zaszczyt. Cieszę się, że prezesowi smakuje. Ale dla wszystkich robię tak samo – zarzeka się zestresowana, ale i dumna 70 latka, pani Halinka . Kaczyńskiego na żywo nie widziała. A chciałaby, żeby kiedyś odwiedził ich lokal.

Na razie bar odwiedzają tabuny dziennikarzy i inni konsumenci. Od kiedy Super Expres ujawnił, że prezes jada potrawy z tego baru, wiele osób nabrało apetytu na schabowego. Po “schabowego prezesa” najczęściej przychodzą ludzie starsi, niekonieczni sympatycy PiS. Niektórzy wpadają tylko po to, żeby się rozejrzeć i zobaczyć, jak jest w środku. Zaglądają do garnków, chcą, by zdradzić im przepis na słynnego schabowego. Pani Halinka tłumaczy, że dla wszystkich tak samo go przygotowuje:

– Normalnie rozwijam plaster mięsa, przyprawiam pieprzem, solą, przyprawą do mięsa wieprzowego. Potem jajko, panierka, smalec i na patelnię. I smażymy, i przewracamy. Ważne, żeby był chrupiący, żeby nie był spalony, no i przede wszystkim, żeby smakował – dodaje.

 

 

W menu restauracji znajdują się tradycyjne polskie dania: pierogi, kotlet schabowy, wątróbka drobiowa, żurek staropolski. Na śniadanie można zjeść na przykład jajecznicę na boczku. – Prezes jadł od nas też rybę i golonkę – chwali się pani Halinka. Nie jest zawodową kucharką, na początku miała tylko lepić pierogi, ale szef szybko się na niej poznał i mianował ją kucharką.

„Schabowy prezesa” z ziemniakami i zasmażaną kapustą kosztuje 20 złotych.

Reportaż z tego lokalu ukazał się na portalu Na temat a internauci tak go skomentowali:

„Schabowy smażony na smalcu w panierce, do tego zasmażana kapusta ?

Bardzo niezdrowo nasz prezes się odżywia.

Kotlet schabowy (panierowany i smażony): 351 kalorii, 24,1 g tłuszczu, 82 mg cholesterolu

 ( zdjęcia ze strony extra.natemat.pl/to-pani-halinka-gotuje-kotlety-dla-prezesa-kaczynskiego)