Medycyna estetyczna profilaktycznie. Kiedy warto z niej skorzystać?

Bardzo często medycyna estetyczna jest kojarzona jako zabiegi redukujące widoczne niedoskonałości skórne. Warto jednak wskazać, że można stosować ją także profilaktycznie. Kiedy warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej?

Botoks, osocze bogatopłytkowe, koktajle witaminowe czy kwas hialuronowy to tylko niektóre z zabiegów medycyny estetycznej. Mogą one także działać profilaktycznie, czyli zapobiegać pojawianiu się różnych zmian skórnych. Stanowią wtedy skuteczne uzupełnienie dla domowej pielęgnacji, by skora mogła wyglądać młodo na dłużej.

Mezoterapia igłowa

To jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej, który dostępny jest w każdym gabinecie w wielu wariantach. Polega na wstrzyknięciu w skórę substancji aktywnych dobranych indywidualnie do jej typu oraz potrzeb. Poza substancjami pozytywny wpływ na skórę ma także jej nakłuwanie, które aktywuje procesy naturalnej regeneracji. Do zabiegów mezoterapii wykorzystuje się różnorodne substancje, na przykład są to ekstrakty roślinne, witaminy i minerały, aminokwasy, peptydy czy wspomniany już wyżej kwas hialuronowy Chorzów posiada gabinety, gdzie można skorzystać z najwyższej jakości procedur tego typu. Zaleca się systematyczne korzystanie z mezoterapii igłowej dla uzyskania najlepszych efektów terapii.

Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe

Jednym z ostatnich hitów w gabinetach medycyny estetycznej jest osocze bogatopłytkowe i prowadzony na jego podstawie wampirzy lifting. Zabieg ten polega na pobraniu krwi od pacjenta, z której potem przygotowuje się z niej odpowiedni preparat, czyli właśnie osocze. Znajdują się w nim cenne składniki, które powodują wewnętrzną rewitalizację skóry. Wampirzy lifting jest często określany jako naturalna alternatywa dla botoksu – jest to zabieg pomagający w redukcji wielu niedoskonałości, a przy tym przedłużający młodość skóry.

Endermologia – masaż podciśnieniowy

Zabiegi profilaktyczne w gabinecie medycyny estetycznej nie dotyczą tylko twarzy, ale również ciała. Doskonałym wyborem, aby poprawić jego wygląd jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Endermologia polega na masowaniu skóry z użyciem specjalnego urządzenia, które zasysa fałd i poddaje go działaniu próżni oraz specjalnych rolek. Masaż ten powoduje zmniejszenie obwodów, redukuje cellulit, ale również aktywuje produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność i młody wygląd skóry. Wobec tego medycyna estetyczna Chorzów oraz w innych miastach daje dostęp do pełnej gamy różnych zabiegów, aby uzyskać piękniejszy wygląd skóry i cieszyć się jej młodym wyglądem na lata!