Rolety natynkowe- cechy i zastosowania

Rolety zewnętrzne są stosowane bardzo często. Do budynków, które właśnie powstają, zazwyczaj wybiera się rolety podtynkowe. Jeżeli jednak szukasz rolet do budynku, który już istnieje, a nie chcesz ingerować w jego stan techniczny, postaw na rolety zewnętrze natynkowe. Czym cechują się takie rolety i dlaczego warto z nich korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Rolety natynkowe- jakie funkcje spełniają?

Rolety natynkowe to rozwiązanie idealne do zastosowania w każdym budynku. Spełniają one co najmniej dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim, stanowią doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a więc niską temperaturą czy nadmiernym nasłonecznieniem. Zastosowanie rolety zewnętrznej sprawia, że we wnętrzu tworzy się przyjemny mikroklimat. Poza funkcją ochronną, rolety natynkowe pełnią także funkcję estetyczną. Doskonale sprawdzają się jako element elewacji zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Rolety natynkowe mogą stanowić także skuteczną ochronę przeciwwłamaniową. Z całą pewnością utrudnią one ewentualne wtargnięcie do wnętrza, co również jest istotną funkcją.

Rolety zewnętrzne natynkowe i ich budowa

Pancerz rolety wykonany jest z najwyższej jakości profilu aluminiowego. Jest on wypełniony pianką poliuretanową, co znacząco zwiększa szczelność. Każdy profil jest pokryty dwoma warstwami ochronnego lakieru w systemie PU/PA, co sprawia, że odporność na ścieranie czy działanie niekorzystnych czynników jest o wiele większa. Warto wspomnieć, że rolety zewnętrzne dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować odpowiedni model do elewacji budynku, sprawiając, że stworzą one spójną i harmonijną całość.

Roleta zewnętrzna natynkowa i jej główne cechy

Zewnętrzne rolety natynkowe są przeznaczone do zastosowania głównie w istniejących budynkach, choć oczywiście, można je zaplanować już w momencie projektowania domu, podobnie, jak rolety podtynkowe. Dzięki montażowi na elewacji, możliwe jest ich zastosowanie w dowolnym momencie, bez konieczności skomplikowanych przeróbek, jak miałoby to miejsce w przypadku rolety podtynkowej. Zaletą rolet natynkowych jest bardzo dobra izolacja termiczna, a także skuteczna ochrona akustyczna. Ponadto, rolety natynkowe nie ingerują w żaden sposób w obecny stan budynku, a ich montaż jest krótki i bezproblemowy. Do wyboru jest aż trzy rodzaje skrzynek- skrzynki ścięte pod kątem 45 stopni, półokrągłe oraz okrągłe. Rolety zewnętrzne natynkowe mogą posiadać sterowanie ręczne bądź elektryczne. Ciekawą możliwością jest także zastosowanie systemu moskitiery, który chroni przed insektami, a nie ogranicza dostępu świeżego powietrza i światła. To rozwiązanie, które latem przyda się w każdym domu.

Czy warto stosować rolety zewnętrzne?

Zewnętrzne natynkowe rolety są doskonałym sposobem na ochronę wnętrza przed wszelkimi czynnikami, które wpływają negatywnie na komfort mieszkańców – niskie temperatury, nadmierne nasłonecznienie, a także niechciane dźwięki z zewnątrz. Montaż rolet zewnętrznych jest więc doskonałym pomysłem, zarówno w budynkach nowych, jak i w tych już istniejących. Rolety zewnętrzne występują w wielu wersjach kolorystycznych, a ich najwyższa jakość zapewni Ci pełen komfort i użytkowanie przez wiele lat. Zastosowanie rolet zewnętrznych jest więc doskonałym sposobem na skuteczną ochronę i urozmaicenie elewacji domu. Jeżeli zastanawiasz się, jakie rolety natynkowe wybrać i czy w ogóle warto – zajrzyj na https://dopasujrolety.pl/rolety-zewnetrzne/22-rolety-natynkowe.html.