„Wlazła w tych syfiastych szmatach i choróbska roznosi”

burkini

 

( tytuł polska.newsweek.pl/forum/muzulmanka-w-basenie-w-koszalinie)

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie z Parku Wodnego w Koszalinie.

Na fotografii basen dla dzieci w Parku Wodnym. W wodzie kilkuletnia dziewczynka o śniadej skórze. Zabawom dziecka przygląda się kobieta, zapewne jej matka. Widać, że jest muzułmanką – siedzi w wodzie w ubraniu i z okrytą głową.

635911633810401122

To zdjęcie kąpiącej się w basenie muzułmanki wywołało burzę w Internecie i falę głownie rasistowskich komentarzy. Pojawiły się wezwania do dezynfekcji obiektu i interwencji sanepidu.

„Brudaska kąpie się w swoich szmatach, pozaraża innych chorobami”

„Polak, gdyby to zrobił, to kazaliby mu płacić za wymianę wody. Dlaczego ochrona to ścierwo wpuściła? Kur… mać”

„Już naszczane w wodzie. Fuuj”

„Brudna, spocona po całym dniu muzułmanka wymyje spocone cielsko i jeszcze wypierze swoją brudną szmatę, a inne osoby będą piły tę wodę. Wpuśćcie jeszcze jej kozę, niech się tapla obok niej. Woda do wymiany, a kierownik basenu powinien zostać wzięty za mordę”

85649292_nigella_142171c

Kierownictwo Aquaparku wydało oświadczenie :

„Nasz obiekt odwiedziła kobieta ubrana w strój kąpielowy, który wzbudził wśród Państwa duże kontrowersje.

Osoba przedstawiona na rozpowszechnianym od kilku dni zdjęciu ubrana była w obowiązujący w kulturze muzułmańskiej strój kąpielowy (tzw. burkini). Podobnie, jak w przypadku kultur zachodnich nie jest to strój codzienny, a przeznaczony wyłącznie do zażywania kąpieli.(…)

Obsługa Parku Wodnego Koszalin stwierdziła częściową niezgodność stroju kobiety ze zdjęcia z Regulaminem Ogólnym Parku Wodnego Koszalin, ponieważ strój nie był wystarczająco przylegający.

W trosce o komfort naszych klientów, w przyszłości obsługa będzie zwracała na ten fakt baczniejszą uwagę. Chcielibyśmy uspokoić osoby zaniepokojone niedotrzymaniem standardów higieny. Park Wodny Koszalin jest pod stałym nadzorem Inspektorów Sanepidu. Obowiązujące nas parametry czystości wody są zachowane”

burkini m

Burkini (Burqini) – kostium kąpielowy przeznaczony dla muzułmanek i kobiet z innych kultur, którym religia zabrania odsłaniania wielu części ciała.

Pomysł Ahedy Zanetti, Libanki mieszkającej w Australii. Na plażach tego kraju można spotkać ratowniczki w burkini. Odsłonięte są tylko dłonie i stopy i częściowo twarz.

burk plaza - Kopia

W tej dyskusji zdarzyły się też zdania odrębne :

„A mnie to nie przeszkadza. Muzułmanie to czyści ludzie, dbają o higienę. Wolę się kąpać w basenie z muzułmanką niż Polakiem który, jak 50 lat temu, bierze kąpiel raz w tygodniu (właśnie na basenie, żeby w koszta niepotrzebne nie popadać). Naprawdę nie widzieliście takich przypadków?

Ci muzułmanie, którzy żyją w Polsce są u nas od wielu lat, pracują, płacą podatki, ich dzieci mówią biegle po polsku. Paranoja! Z tego strachu i niewiedzy ludzie głupieją… Terroryzm terroryzmem, ale każde szaleństwo powinno jednak mieć jakieś granice!”

article-1378326-0BAD94FE00000578-661_634x649

Prokuratura w Kołobrzegu wszczęła dochodzenie ws. znieważenia na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych kobiety, która kąpała się w koszalińskim basenie w tradycyjnym muzułmańskim stroju kąpielowym. Śledczy sprawdzą, czy znieważono kobietę, która kąpała się w basenie w muzułmańskim stroju kąpielowym

Znieważenie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych jest zagrożone karą do trzech lat więzienia.

image004