Zdrowe posiłki w biurze? Dietetyczny lunchbox to rozwiązanie dla każdego

Tempo życia sprawia, że nie mamy czasu na planowanie i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Jemy w biegu, sięgamy po produkty, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Często nie ma nas także w domu, a godziny spędzone w biurze nie sprzyjają właściwemu odżywianiu. Idealną alternatywą jest catering dietetyczny. Dzięki niemu każdego dnia będziemy otrzymywać przemyślane, smaczne i świeże dania, które dostarczą naszemu organizmowi niezbędną porcję energii oraz składników odżywczych. Śniadanie czy obiad w biurze nie muszą już kojarzyć się z wypełnianiem smutnego obowiązku.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, nazywany równie często dietą pudełkową, to rozwiązanie, które powstało specjalnie z myślą o zapracowanych ludziach, spędzających większość dnia w biurze. Jego twórcy zdają sobie sprawę z tego, jak cenny jest czas. Na jego braku zwykle cierpi odżywianie. Zamiast poświęcać kolejne godziny na obmyślanie posiłków i ich przygotowywanie, wolelibyśmy przecież poświęcić się swoim pasjom czy rodzinie. Lunchboxy to idealne rozwiązanie. Będziemy je otrzymywać każdego dnia o wyznaczonej godzinie pod wskazany adres. Nie będziemy musieli martwić się także o ich zawartość. Każda dieta powstaje pod okiem doświadczonego dietetyka i kucharza. Dzięki temu w pełni odpowiada zapotrzebowaniom organizmu. W zależności od wybranego planu kalorycznego, może pomóc nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów, utrzymaniu wagi lub jej przybraniu.

Jak znaleźć właściwą dietę pudełkową?

Catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny i dostępny w wielu punktach w całym kraju. Dzięki temu mamy także spory wybór firm, dostarczających jedzenie pod wskazany adres. Warto wybrać taką, która oferuje wiele rodzajów diet i udostępnia je w kilku wersjach kalorycznych. Eatzone to aż 6 różnorodnych planów. Przygotowano menu specjalnie dla wegetarian, sportowców, osób chorujących na celiakię, a nawet tych z nas, którzy nie przepadają za smakiem ryb. Każdą dietę można zamówić w jednej z kilku wersji kalorycznych. Na początku zaleca się obliczenie zapotrzebowania energetycznego, w celu doboru odpowiedniej opcji. Dzięki temu świadome odżywianie jest niezwykle proste – otrzymamy zestaw idealnie zbilansowanych, zdrowych i świeżych posiłków, które dadzą nam energię do pracy i działania. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, które zdają sobie sprawę z tego, jak olbrzymi wpływ na naszą formę ma właściwa dieta.

Artykuł został przygotowany przez firmę EatZone, dostawcę cateringu dietetycznego z Warszawy.