Zwiedzaj Niemcy

p%20f%20tytul

Czy Niemcy to kraj turystyczny? Czy można do nich wybrać się na wczasy?
Co wiemy o naszym zachodnim sąsiedzie, oprócz jednostronnej wiedzy historycznej i politycznej przeszłości?Przyznajmy, że nasza wiedza o Niemczech jako turystycznej destynacji nie jest zbyt imponująca, stąd nasz pomysł.
Będziemy zwiedzać Niemcy z „Infotips”, polskojęzyczną gazetą, która już 20-ty rok służy mieszkającym tutaj Polakom. Jest dla nich nie tylko źródłem informacji o starym kraju, ale także poradnikiem, spełnia funkcję kontaktową, promuje polskie biznesy, itp.
Poznamy ciekawe zakątki tego kraju i atrakcje turystyczne, niezwykłe miejsca i okolice.
Dziś składamy wizytę we Frankfurcie n.Menem.ImageW tym mieście mieszka zaledwie 650 tysięcy ludzi.
To mniej niż w Poznaniu lub we Wrocławiu?Frankfurt nie jest nawet stolicą tak zwanego landu (odpowiednik polskiego województwa), ale jest to najmniejsza metropolia świata.

Nigdzie indziej w Niemczech na metr powierzchni miasta nie przypada tyle euro, dolarów, franków szwajcarskich lub jenów.

Na każdym rogu jest tutaj jakiś bank lub siedziba jakiegoś ubezpieczenia. Nic dziwnego, że i Unia Europejska umieściła tutaj swój bank centralny, zresztą bardzo blisko drugiej co do wielkości (po Londynie) europejskiej giełdy.

Frankfurt jest tyglem wymieszanych kultur.

Mieszkają tu ludzie osiemdziesięciu narodowości.

Prawie co trzeci mieszkaniec jest obcokrajowcem i nie ma niemieckiego obywatelstwa. Z tych, co je mają, bardzo duża, niezbadana część,  posiada także jeszcze jakieś drugie.
Tu się mówi, myśli i śni w wielu językach. Może dlatego też to miasto jest tak niezależne i tak tchnące świeżością pomysłów na życie. Niektórzy nazywają to miasto „Mainhattanem”, albo „Bainkkokiem”.

Nie będziemy was zanudzać opisami zabytków i historią – wiadomości na te tematy be trudu znajdziecie w internecie.

 

Popatrzymy na zdjęcia, pamiętając o jednym – w 1945 roku, po alianckich nalotach tego miasta nie było – zniszczone zostało w 90 proc.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

Tekst i zdjęcia Edek Kozak