9/11 – tajemniczy gigantyczny spisek ?

00-0b-9-11-remembered-world-trade-center-12-09-12

Minęła kolejna 15 rocznica tragicznych wydarzeń w Nowym Yorku i mimo upływu lat, z badań sondażowych wynika, że znaczna część obywateli USA nie wierzy w oficjalne wyjaśnienia dotyczące zamachu.

-To było drugie Pearl Harbor – twierdzi prof. David Ray Griffin – emerytowany wykładowca filozofii i publicysta.

Jego zdaniem służby wiedziały planowanym zamachu sale nie reagowały, bo był on na rękę rządowi USA. Dał pretekst do wojen, w Afganistanie i Iraku. Dzięki niemu ustanowiono Patriot Act, system powszechnej inwigilacji, legalnych na skalę masową podsłuchów rozmów telefonicznych Amerykanów, szpiegowania ich i kontrolowania.

color-patriot-act-renewed-w

Istnieją teorie poddające w wątpliwość możliwość zawalenia się wież WTC wskutek uderzenia w nie samolotów. Zacytujmy j na odpowiedzialność autorów.

Samoloty nie mogłyby wyrządzić takich szkód. Są zbudowane są z bardzo lekkich aluminiowych materiałów. Zdaniem sceptyków to niemożliwe, by tak kruche maszyny były w stanie wyrządzić zniszczenia prowadzące do zawalenia się olbrzymich potężnych budynków.

Kierownik ds. konstrukcji wież bliźniaczych World Trade Center stwierdził w jednym z wywiadów wiele lat przed tragicznymi wydarzeniami, że „budowla została zaprojektowana tak, żeby była zdolna wytrzymać uderzenie wypełnionego po brzegi Boeinga 707.

7b8d53aa8375da0d

Fizyk Steven E. Jones badając pył z katastrofy, odnalazł w nim kuleczki zawierające glin i żelazo, które mogły być dowodem na to, że rozpad budynków mógł zostać „przyspieszony” przez termit (materiał pirotechniczny generujący bardzo wysokie temperatury).

„Podstawowe zasady inżynierii wskazują, że nieuszkodzona część budynku znajdująca się pod strefą, która została naruszona powinna spowolnić ruch pięter leżących powyżej. Ponadto istniała duża szansa, by stalowa konstrukcja zatrzymała proces rozpadu budynku” – mówią eksperci budowlani.

image127

„Spiskowcy” pytają dlaczego dziwnym trafem 11 września wielu vipów miało zrezygnować z podróży samolotem. Funkcjonuje też plotka, że około 4 tysiące Żydów pracujących w World Trade Center nie przyszło tego dnia do pracy.

Inne wątpliwości budzi osoba Hani Handżura – porywacza pilotującego samolot American Airlines, który uderzył w Pentagon. Okazało się, że terrorysta jeszcze na miesiąc przed zamachem pobierał „lekcje” pilotażu na maleńkiej Cessnie 172.

Instruktor Marcel Bernard przyznał ze zdziwieniem że uczeń miał problemy z opanowaniem maszyny i nie radził sobie w powietrzu. W jaki sposób zdołał więc pilotować i precyzyjnie naprowadzić ważącego prawie 600 ton Boeinga 757 na Pentagon? – pytają zwolennicy teorii spisku.

5390395-zamach-na-wtc-nowy-jork-11-wrzesnia-643-524

Wymieniliśmy tylko kilka przykładów z całej litanii wątpliwości związanych z zamachem, krążą one w Internecie, są tematem spekulacji, spiskowych konfabulacji podgrzewających emocje, filmów i książek.

Przypomnijmy, że 11 września 2011 roku w zamachach terrorystycznych na World Trade Center i Pentagon zginęło prawie 3 tys. osób. Dla wielu rodzin to ciągle wielka trauma i osobista tragedia .

FILE - This April 1998 file photo shows Osama bin Laden in Afghanistan. Federal authorities dropped terrorism charges against bin Laden in court papers filed Friday, June 17, 2011, formally ending a case against the slain al-Qaida leader that began with hopes of seeing him brought to justice in a civilian court. U.S. District Judge Lewis Kaplan approved a request made by federal prosecutors to dismiss the charges — a procedural move that's routine when defendants under indictment die. (AP Photo, File)

Do organizacji zamachów w ramach wojny z niewiernymi przyznał się w materiale pokazanym przez Al-Dżazirę przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden. Śledztwo zamknięto w 2003 roku. USA odpowiedziały terrorystom, atakując Afganistan i Irak. W 2011 roku Osama został wytropiony i zabity. To oficjalna wersja wydarzeń.

Wedle spiskowych teorii jego rola w zamachu jest niejasna , jak i jego śmierć . A to już inna historia.

Wciąż wiele niejasności nie doczekało się wyjaśnienia i chyba tak już zostanie. Przecież na pytanie, kto ponad pół wieku temu zabił Johna Kennedy ’ego, do dziś nie ma jednej i jednoznacznej odpowiedzi.

W tym kontekście nie dziwią nasze spekulacje i spiskowe teorie związane z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Zdaniem wielu nigdy nie zostanie do końca wyjaśniona, bo spiskowe teorie są bardziej atrakcyjne od prozaicznej rzeczywistości .

( na postawie i z cytatami strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/9-11-teorie-spiskowe-ktore-nadal-budza-emocje/

spisek-wszedzie-spisek-pl-ffffff-1