Dwa penisy, czyli o dobieraniu się ludzi w pary .

pen%20tytul

  Tajemnica dobierania się ludzi w pary ciągle pozostaje nie do końca wyjaśniona, nawet przez naukę ale jak to mawiają nasze bacie „ każda potwora znajduje swego amatora”.Dawid M. Buss, psycholog, autor książki „Ewolucja pożądania. Jak ludzie dobierają się w pary?”, twierdzi, że nie wybieramy partnerów przypadkowo, ale jest to sterowane pozyskaniem „odpowiedniej osoby”.

Uczony przeprowadził badania dotyczące strategii doboru partnera.

Wzięło w nich udział 10 tys. osób ze wszystkich głównych ras i grup etnicznych.

Okazało się, że wszyscy mamy jednakowe upodobania.
Kobiety, poszukując kandydata na ojca dziecka, zwracają uwagę na mężczyzn dojrzałych, średnio 2 – 5 lat starszych od nich.

Nie muszą być oni szczególnie urodziwi, choć ich wygląd musi budzić zaufanie.

Nie bez znaczenia jest też dobra sytuacja materialna, by zapewnić rodzinie stabilizację i bezpieczeństwo.

Oczekiwania mężczyzn są inne – kobieta powinna być płodna, a o tym decyduje młody wiek i proporcjonalna sylwetka, a dokładniej wąska talia i szerokie biodra (idealny stosunek obwodu talii do bioder to 0,7).

 

Image

 

Liczy się też zdrowy wygląd: czysta cera, błyszczące oczy i włosy, pełne usta. Twarz i sylwetka powinny być symetryczne.

Ale zdarzają się odstępstwa od tej racjonalnej, naukowo zracjonalizowanej prawidłowości, bo zdarzają się przypadki co najmniej dziwne.

Oto najdziwniejsze skojarzenia par, zaczniemy od w miarę „normalnych „ przypadków.

 

Image

 

Tony i Ashley Weeks

Wyglądają jak typowa para kobieta i mężczyzna, tyle, ze jest odwrotnie.

Są transseksualistami.

Ashley jest biologicznym mężczyzną, który uważa się jednak za heteroseksualną kobietę, a Tony jest biologiczną kobietą, która uważa się za heteroseksualnego mężczyznę.

Poznali się i zaprzyjaźnili na spotkaniach transwestytów i potem w sobie zakochali.

Biorą udział w akcjach i działaniach na rzecz pomocy transwestytom. Bardzo się kochają.

W seksie na zmianę, raz jedno, raz drugie jest kobietą, czy mężczyzną.

Łapiecie to?

 

         69 lat różnicy wieku to nie problem..

 

Image

 

Pani Wook Kundur i pan Muhammad Musa wzięli ślub.

To dla pani młodej była to już 21 ceremonia w długim życiu  a dla jej partnera pierwsza. Ma on bowiem 37 lat, a pani Wook 106

Muhammad twierdzi, że zaczęło się od sympatii do pani Wook, bo była stara i samotna.

Z czasem szacunek i przyjaźń zamieniły się w miłość.

Musa podziwia głęboką wiedzę religijną swej żony i mówi, że daje mu ona wszystko, co najlepsze w jej wieku – mimo pewnych fizycznych różnic.

Wook z kolei twierdzi, że jeśli Musa zechce, to pozwoli swojemu mężowi na poślubienie także młodszej kobiety.

 

                                 Patrick Stuebing i Susan Karolewski

 

Image

 

Patrick i Susan są kochającą się parą, ale są też rodzeństwem i tu mamy problem.

W Niemczech od 1871 roku kazirodztwo jest uznawane za przestępstwo i Patrick został już skazany na dwa lata więzienia, które uczciwie odsiedział.

Tyle, że rodzeństwo ma czwórkę dzieci ale trójkę zabrało im państwo.

Sprawa wzbudziła spory i kontrowersje – czy prawo nie jest w tym przypadku za surowe?

Patrick Stuebing i Susan Karolewski zostali rozdzieleni w dzieciństwie.

Patrick został adoptowany przez rodzinę zastępczą i zamieszkał w Poczdamie, nie wiedział nawet o istnieniu młodszej siostry, która z matką mieszkała w Lipsku.

W 2000 roku rozpoczął poszukiwania swoich krewnych. Poznał siostrę i po śmierci matki, zakochali się w sobie bez pamięci.

Susan nie ma wyrzutów sumienia i nie czuje, żeby robiła coś złego w związku z Patrickiem.

– Jesteśmy jak normalni kochający się ludzie. Chcemy mieć rodzinę. Kiedy byliśmy dziećmi nasza rodzina rozpadła się, ja i Susan byliśmy rozdzieleni – mówi Patrick dziennikarce BBC, która zrobiła o nich reportaż – Chcemy być razem, czy to źle ?

Oprócz wyrazów sympatii są też głosy krytykujące ten związek.

– Okrycia i badania naukowe mówią, że jest wysokie ryzyko genetycznych nieprawidłowości, jeśli rodzicami dziecka są bliscy krewni – mówią genetycy. Jedno dziecko rodzeństwa ma epilepsję, urodziło się dwa miesiące przed terminem i ma również problemy z uczeniem się.

Również drugie dziecko wymaga specjalnej opieki, pozostałe jednak są zdrowe.

 

                            Juan Baptista dos Santos i Blanche Dumas.

Ta historia jest co najmniej szokująca i została szczegółowo opisana przez kilka pism medycznych.

 

Image

 

Juan Baptista urodził się w Portugalii, około 1843 roku z niezwykłą anomalią – miał dwa penisy, trzy moszny i szczątkową trzecią nogę.

Z raportów medycznych, a był badany od 6-tego miesiąca życia, wynikało, że mocz oddawał z dwóch penisów, ale w seksie funkcjonowały one osobno.

 

Image

W 1865 roku w raporcie z Hawany, napisano, że w wieku 22 lat odznaczał się wysokim  temperamentem seksualnym ( „wygłodniały był jak zwierzę „)  używając w czasie stosunku dwóch członków – gdy „wykorzystany” został jeden, kontynuował coitus  drugim.

Trzeba wiedzieć, że ostatnie lata XIX wieku charakteryzowała moda i ogromne zainteresowanie wszelkimi anomaliami i cudactwami – tak wiec Juan miał kontrakt w cyrkach, zarabiał wielkie pieniądze i cieszył się wielkim powodzeniem u kobiet.

Wędrując po Europie zawitał to Paryża, gdzie ogromną sławą i powodzeniem w domach publicznych i cyrkach cieszyła się Blanche Dumas, urodzona w 1860 toku na Martynice.

Natura obdarzyła ją hojnie kobiecymi atrybutami – miała cztery piersi i dwie vaginy i jedną dodatkową szczątkowa nogę .

 

Image

 

„Obie waginy Blanche (nazwa naukowa: dipygus) funkcjonowały jak należy, jednak dwie z jej czterech piersi były jedynie wypustkami zakończonymi sutkami.

Posiadanie dwóch wagin miało ją czynić podwójnie chutliwą, więc kiedy dowiedziała się o istnieniu mężczyzny z dwoma penisami, siłą rzeczy zainteresowała się wynikającymi z tego faktu możliwościami penetracyjnymi” – czytamy w „Anomalies and Curiosities of Medicine”.

Blanche miała ponoć wyjątkowy, „podwójny” temperament i taki kochanek  mógł być dla niej niezwykle atrakcyjny.

Para nawiązała gorący romans, wokół którego funkcjonuje do dziś wiele spekulacji – czy Juan i Blanche używali jednocześnie i naraz wszystkiego w co ich tak hojnie wyposażyła natura …

 

                       

                          Image