Jak dobrać najlepszą odzież roboczą dla pracowników? 5 kluczowych kwestii

Wymagania BHP na stanowisku pracy

Głównym czynnikiem decydującym o wyborze właściwej odzieży BHP powinny być wymagania obowiązujące na konkretnym stanowisku pracy. Właśnie dlatego należy wziąć pod uwagę jego charakterystykę wskazującą na zagrożenia, a potem dobrać odzież, która pomoże je zredukować. Gdy pracodawca nie wie, jaka odzież będzie odpowiednia, w takiej sytuacji zawsze może skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie BHP.

Warunki pogodowe

Jeżeli pracownik wykonuje pracę na dworze, w takim przypadku jego ubrania powinny zostać indywidualnie dopasowane do aktualnej aury. Właśnie dlatego każda hurtownia odzieży roboczej Centrumbhp.pl może zaproponować swoim klientom dwie główne kategorie odzieży – letnią, która uznawana jest też za uniwersalną, a także zimową, która jest dodatkowo ocieplana. Aby zatem praca na dworze mogła odbywać się komfortowo, pracownik powinien otrzymać od pracodawcy komplet odzieży dopasowanej do warunków.

Funkcjonalność odzieży

Spodnie robocze mogą mieć tylko cztery kieszenie – dwie z przodu oraz dwie z tyłu jak w klasycznych spodniach, ale również mogą być one wyposażone w dodatkowe kieszenie do przechowywania czy specjalne pętelki na narzędzia. Dobra odzież robocza powinna charakteryzować się wysoką funkcjonalnością, aby pracownik mógł korzystać z niej jeszcze wygodniej. Chociaż taka odzież kosztuje więcej, to jednak na pewno sprawi, że praca będzie przebiegać wygodniej, a pracownik będzie bardziej zadowolony.

Jakość wykonania odzieży

To także bardzo ważny parametr. Obecnie hurtownia odzieży roboczej może zaoferować klientom szeroką gamę różnych ubrań. Przy ich zakupie warto także zwrócić uwagę na jakość. To często pomijany parametr, jednak ma on bardzo duże znaczenie. W przypadku odzieży roboczej pod pojęciem jakości kryje się przede wszystkim jakość zastosowanych materiałów, solidność wykonania, wykorzystane technologie. Przykładowo, zimowa kurtka robocza może mieć wypełnienie niskiej jakości, które nie zapewnia tak dobrego komfortu termicznego, natomiast ta lepsza będzie wykorzystywała rozwiązania znane z profesjonalnego wyposażenia sportowego.

Rozmiar odzieży roboczej

Przy zakupie odzieży roboczej nie można zapominać także o tym, aby była ona we właściwym rozmiarze. Przed zakupami należy zatem zapytać pracowników o noszone przez nich rozmiary ubrań.