Parki linowe na Śląsku dla dzieci i dorosłych. 5 parków linowych, w których mogą bawić się dzieci i dorośli

Park linowy Base Camp Istebna

Pierwszy z parków linowych znajdujących się na Śląsku jest w malowniczej Istebnej. Znajduje się w leśnej dolinie nad potokiem. To doskonałe miejsce na relaks, gdyż znajdują się tam leżaki i hamaki. W Base Camp na dzieci czeka piaskownica i zjeżdżalnia. Jednak najważniejszy jest park linowy, o którym więcej informacji zamieszczono na stronie http://bcamp.pl/park-linowy.

Co oferuje? Przede wszystkim przeszkolenie. Instruktorzy pokazują, jak należy poruszać się po trasach, by było bezpiecznie. Używany jest certyfikowany sprzęt Petzl. W Istebnej jest do dyspozycji aż 5 tras o różnym stopniu trudności: Maluch – dla dzieci od 2 lat – nie wymaga uprzęży. Tutaj dzieci poruszają się pomiędzy domkami, pokonując przeszkody. Osiatkowana trasa zabezpiecza przed upadkiem. Jest też trasa zielona – łatwa, niebieska – średnia, czerwona – trudna i tyrolkowa. W sumie trasy mają ponad 500 metrów. Przejść przez nie mogą i dzieci, i dorośli.

W parku linowym Base Camp Istebna skorzystać można też z drzewa wspinaczkowego i strzelnicy, na której wybrać można łuk, dmuchawkę, wiatrówkę lub broń paintballową.

Park Linowy Base Camp Istebna znajduje się w Istebnej Dzielec niedaleko Pogotowia.

Funtour w Ustroniu

Pozostając w górach, warto wspomnieć o parku linowym, który znajduje się w Ustroniu na górze Równica. Oferuje 900 metrów tras i ponad 100 atrakcji na 5 trasach. Przed wejściem na nie każdy klient odbywa szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Sprzęt asekuracyjny jest tylko renomowanych marek. Z tras skorzystać mogą i dzieci, i dorośli.

Na terenie Parku Linowego w Ustroniu skorzystać można też ze strzelnicy pneumatycznej oraz łuczniczej. Firma organizuje również grę w Paintball.

Park Linowy Dębowiec w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej pod Dębowcem znajduje się Park Linowy. To miejsce, które odwiedzić mogą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Na klientów czeka aż 5 tras: Maluch dla dzieci 3-13 lat, Junior, Standard, Extreme. Dodatkową atrakcją jest Wielkie Wahadło. To ekstremalna podniebna huśtawka.

Park Linowy Dębowiec znajduje się w Bielsku-Białej przy ulicy Karbowej 55 w pobliżu Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego „Dębowiec”.

Park Linowy Silesia

W Parku Śląskim, który znajduje się na pograniczu Katowic i Chorzowa znajduje się Park Linowy Silesia. Zbudowano w nim konstrukcję składającą się z 26 drewnianych słupów. W tzw. Wysokim Parku Linowym przygotowano 3 trasy o różnym stopniu trudności, jedna z nich uchodzi za najtrudniejszą w Polsce. Na miejscu jest też Dziecięcy Park Linowy dla dzieci w wieku 4-8 lat, w którym nie są potrzebne uprzęże ani kaski. Park Linowy Silesia organizuje wiele imprez okolicznościowych: wycieczki dla dzieci, urodzinki, pikniki firmowe. Istnieje możliwość zakupu voucherów podarunkowych.

Park linowy LinaAdrena w Gliwicach

Park linowy LinaAdrena znajduje się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice. Z centrum Gliwic dojazd zajmuje nie więcej niż 10 minut. Park linowy LinaAdrena zawieszony jest na drzewach i ma ponad 500 metrów długości. Do dyspozycji odwiedzających są 3 trasy o różnym poziomie trudności o wdzięcznych nazwach: Szeregowy, Oficer i Generał. Skorzystać z nich mogą dzieci i dorośli. Na miejscu organizowane są imprezy integracyjne, firmowe, wieczory kawalerskie, urodziny i eventy dla szkół.