Zapowiada się dobry rok!

Chiński system astrologiczny jest zupełnie odmienny od zachodniego. Co roku władanie w chińskim zodiaku przejmuje inne zwierzę zodiakalne.

Zwierzęta nie zostały dobrane przypadkowo. Legenda głosi, że Budda przed swoją śmiercią zwołał do siebie wszystkie zwierzęta, jednakże nie wszystkie podporządkowały się do jego woli i przyszło go pożegnać jedynie dwanaście:

Szczur, Bawół, Tygrys, Zając, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia. W podzięce Budda oddał im kolejne lata we władanie.

W chińskim horoskopie poszczególne znaki zodiaku są przyporządkowane do roczników i opiekują się osobami urodzonymi w danym roku. Przyjmuje się, że osoby urodzone o danym czasie mają liczne cechy typowe do owych zwierząt.

W chińskim horoskopie 2018 jest rokiem psa – rozpoczyna się 16 lutego a kończy 4 lutego 2019. Wedle astrologów możemy się spodziewać po tym roku wiele dobrego.

Skąd takie przekonanie?

Astrologiczny Pies jest znakiem idealistycznym; kieruje się etyką i posiada bardzo wysoką świadomość społeczną. Nie jest egoistyczny, dlatego wspiera działania mające pozytywny wpływ na wszystkich ludzi. Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba.

Nic dziwnego, że horoskop chiński przewiduje w 2018 roku dużo pozytywnych wydarzeń na całym świecie.

To właśnie teraz mamy szansę na rozwijanie pokojowej współpracy oraz wspieranie siebie nawzajem. Politycy będą częściej dochodzić do porozumienia. Dobrze będzie rozwijać się gospodarka światowa i wiele państw podejmie z sobą współpracę na całkowicie nowym poziomie. Rządzący zauważą nareszcie, że współpraca opłaca się bardziej niż wojowanie.

W miłości między ludźmi także 2018 rok rokuje jak najlepiej – w związkach nastąpi dobry czas na pogłębianie miłosnych więzi łączących ludzi. To dotyczy zarówno jednostek, jak i całych społeczeństw.

Ogólnie Horoskop chiński na 2018 rok daje nadzieję na to, że ludzie nareszcie zaczną darzyć się bardziej pozytywnymi uczuciami.

Energia Psa sprzyja wyjątkowo szczęśliwym wydarzeniom na świecie. Ludzie w 2018 roku zaczną bardziej troszczyć się o siebie nawzajem. Własne interesy nie będą stawiane ponad potrzebami innych. W roku Psa może dojść do znacznych zmian m.in. w kwestii uchodźców.

Na co mogą liczyć osoby samotne? Na koniec życia w pojedynkę. Muszą tylko nareszcie wyjść z domu i z większą otwartością podchodzić do innych ludzi. Rok Psa przynosi ze sobą dużą szansę na odnalezienie bratniej duszy.

Dobrze zapowiadają się nasze finanse w tym roku. Nadszedł czas wyjątkowych okazji, które po prostu trzeba wykorzystać. Sprawy finansowe mają szansę ułożyć się wyśmienicie, pod warunkiem jednak, że postawimy na współpracę oraz wzajemne pomaganie sobie. Musimy być uczciwi i lojalni, jeśli chcemy odnieść sukces.

Najważniejsze przesłanie na chiński rok 2018: pamiętaj o tym, że współpracując z innymi, możesz osiągnąć o wiele więcej, niż działając w pojedynkę.

Porada na chiński rok 2018: jeśli w twoim życiu jest ktoś, komu możesz bezgranicznie ufać – dbaj o niego.

Przestroga na chiński rok 2018: jeśli kogoś skrzywdzisz, szybko poniesiesz konsekwencje tego czynu.

Złota myśl na chiński rok 2018: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Szczęśliwe liczby: 6, 11, 20. Szczęśliwe kolory: brązowy, zielony.

A co będzie jeśli to wszystko się nie sprawdzi? To znaczy, że nie wykorzystaliśmy szans jakie daje nam Rok Psa – mówią chińscy wróżbici.

Horoskop dla osób urodzonych pod znakiem Psa.

Kto urodził się w roku Psa, ten jest uczciwy i ma szczery charakter.

Nie boi się występować w obronie słusznej sprawy i broni ludzi, za których czuje się odpowiedzialny. Dzięki swoim zaletom ma wielu przyjaciół, na których sam także może liczyć w potrzebie.

Pies jest bardzo samodzielny.

Odpowiedzialność i cierpliwość to cechy, dzięki którym jest lubiany przez nauczycieli i zwierzchników. Pies zawsze dąży do poznania prawdy, a jego dociekliwość nie zna granic.

Pragnie być dobrze poinformowany, bo wierzy, że w ten sposób uda mu się zapobiec nieprzyjemnościom i kłopotom. Chętnie daje rady lub nawet otwarcie krytykuje cudze postępowanie. Czyni to z dobrej woli, choć niektórym jego postępowanie wydaje się irytujące.

Pies przejmuje się opiniami innych i zawsze sumiennie je rozważa.

Chce pokazać się otoczeniu z jak najlepszej strony i być osobą, na której można polegać . Dotrzymuje obietnic i nie zdradza cudzych tajemnic. Bez chwili wahania pomaga osobom, które poproszą go o wsparcie.

Nie liczy na wdzięczność i nie obraża się na tych, którzy o nim zapomnieli. Pies zwykle dba, aby w jego otoczeniu panowała zgoda i miła atmosfera. Stara się łagodzić konflikty i szybko wyjaśniać nieporozumienia.

Czasem jednak bywa kapryśny i marudny, a wtedy może wybuchnąć i powiedzieć wrogom kilka bardzo cierpkich słów.

Jest odpowiedzialnym pracownikiem i chętnie bierze na siebie trudne sprawy. Jest niezastąpiony tam, gdzie potrzeba dobrego organizatora lub kierownika. Lubi inicjować trudne przedsięwzięcia lub robić to, na co inni nie mieli sił się porwać.

Pies ma wesołą naturę i nie potrafi długo się martwić. Lubi dobrą zabawę, muzykę i taniec oraz spotkania w gronie przyjaciół. Samotność potrafi nawet doprowadzić go do depresji!

O swoich najgłębszych uczuciach i miłosnych tęsknotach Pies mówi bardzo niechętnie. Ze swoich sekretów zwierza się tylko najbliższym przyjaciołom. W miłości jest taktowny i delikatny. Wspólne zainteresowania i poglądy są dla niego bardzo ważne. Nie lubi, aby partner martwił się jego kłopotami czy nastrojami i niechętnie opowiada mu o swojej pracy. Często najpierw się z kimś szczerze zaprzyjaźnia, a dopiero potem odkrywa, że jest zakochany.

Zdrowie Psa jest mocne, choć Pies często się przepracowuje lub męczy. Dopiero, kiedy jest bardzo wyczerpany odkrywa, że już dawno powinien wybrać się na urlop.

Zaletą urodzonych w roku Psa jest wielka wytrwałość i wierność swoim poglądom.

Wadą bywa nadmierny krytycyzm i wtrącanie się w cudze sprawy wywołane poczucie, że to właśnie Psy są odpowiedzialne za losy całego świata.

( z wyk. mhoroskop.pl/horoskop-chinski) , czary.pl/horoskopchinski/