Loty z Katowic do Londynu – kiedy najlepiej i najtaniej lecieć do Londynu?

Londyn to bardzo popularne turystyczne miasto, dlatego nie dziwi fakt, że loty do stolicy Wielkiej Brytanii odbywają się właściwie każdego dnia, czasami nawet po kilka razy. Planując podróż do Londynu warto dowiedzieć się, kiedy kupować bilety i jak ich szukać, by były one najtańsze. O czym trzeba pamiętać szukając biletów do Anglii?

Gdzie szukać lotów z Katowic do Londynu?

Lotów można szukać oczywiście bezpośrednio u przewoźników, jednak trzeba wiedzieć, którzy i z jaką częstotliwością realizują kursy na tej trasie. Łatwiej i szybciej skorzystać z wyszukiwarek tanich lotów z Katowic do Londynu jak esky.pl/tanie-loty/ci/ktw/ci/lon/katowice-londyn, w których wystarczy podać jedynie kiedy ma zacząć i skończyć się podróż, ile osób leci i jaka jest preferowana klasa (ekonomiczna premium, biznes, pierwsza). Decydując się na Londyn, istnieje możliwość zaznaczenia opcji „wszystkie lotniska”, żeby uzyskać więcej wyników w korzystnych cenach. Osoby, którym jednak zależy na tym, by wylądować w konkretnym porcie lotniczym, np. Heathrow, Stansted czy Luton mają możliwość ustawienia od razu takiego wyboru.

Korzystając z zaawansowanego wyszukiwania tanich połączeń do Londynu, można także zaznaczyć liczbę przesiadek, godziny, w których ma odbyć się podróż oraz preferowane linie lotnicze. Loty na trasie Katowice – Londyn – Katowice obsługiwane są zazwyczaj przez przewoźników niskobudżetowych jak Ryanair i Wizz Air, ale też Lufthansę czy LOT.

Które lotnisko w Londynie wybrać?

Na cenę biletów ma wpływ wybór lotniska. Te, które położone są w centrum, np. jedno z największych portów lotniczych – Heathrow, są droższe w utrzymaniu, a co za tym idzie, bardziej kosztowne są także bilety. Chcąc więc oszczędzić na bilecie lepiej wybierać lotniska nieco oddalone od centrum, ale takie, które są dobrze skomunikowane z różnymi dzielnicami. Tak jest np. z Luton czy Stansted, które są obsługiwane przez linie niskobudżetowe.

Kiedy lecieć do Londynu?

Najtańsze są oczywiście bilety lotnicze poza sezonem, a więc trzeba unikać miesięcy letnich, kiedy podróżuje najwięcej osób. Dużo lepiej pomyśleć o podróży jesienią, wiosną, a nawet zimą. Pytanie tylko, czy wtedy będzie sprzyjająca pogoda w Wielkiej Brytanii. Otóż tam rzadko kiedy jest piękna pogoda, o czym większość doskonale wie, z jakiegoś powodu powstało sformułowanie „angielska pogoda”, czyli deszczowa, ponura, mało przyjemna. Pięknie w Londynie może być zimą, dlatego warto poszukać biletów na luty, który według statystyk, jest najbardziej suchym miesiącem w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o konkretne terminy lotów, należy unikać weekendów. Wtedy bilety są najdroższe. Decydując się na podróż lepiej więc lecieć w środku tygodnia. Warto też być elastycznym jeżeli chodzi o szukanie połączeń. Jeżeli chodzi o to czy lepiej rezerwować je z wyprzedzeniem, czy może na ostatnią chwilę, tutaj zdania są podzielone. Trzeba po prostu śledzić oferty linii niskobudżetowych i być na bieżąco.