Na starość zafundujmy sobie Majorkę

major%20tytul

Lecimy na Baleary, na hiszpańskie wyspy, ze stolicą w Palma de Mallorca. Mieszka tu ponad milion sto tysięcy głównie Katalończyków, bardzo gościnnych i wyrozumiałych.
W skład archipelagu wchodzi ok. 200 wysp i niezamieszkanych malutkich wysepek o łącznej powierzchni 5 tys. km ! Ale wszyscy i tak wybierają zatłoczone w lecie ponad miarę plaże Majorki, Ibizy czy Formentery.
Panuje tu łagodny klimat  śródziemnomorski. Temperatury latem przekraczają zwykle 30 stopni, zimą rzadko spadają poniżej 5. Notuje się ponad 300 dni słonecznych w roku.

Gościnność mieszkańców i   kosmopolityczny charakter wysp sprawiają, że są one odwiedzane przez turystów z całego świata, spędzających tutaj wakacje ale są i tacy, którzy pozostają na zawsze. To modne ostatnio, ichni ZUS przysyła nam emeryturę, a my pławimy się w morzu, wylegujemy na piasku, oglądamy nieubrane dziewczyny, sącząc łagodnego long drinka…

Oto nasza fotograficzna impresja z tego małego raju na ziemi, dedykowana polskiemu emerytowi i renciście, który zastanawia się jak spędzić jesień życia.

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image