Tajemnice Księżyca

luna tytul

Od 46 lat, od tej historycznej dla świata chwili, trwa dyskusja, czy Amerykanie naprawdę wylądowali na Księżycu, czy była to wielka mistyfikacja. No i jeśli jednak tak, to co naprawdę tam zobaczyli.

Kogo lub raczej „co” może nawet spotkali?

Dotąd teorie spiskowe na ten temat tworzyli amatorzy sensacji – teraz zaczęła się polityka.

Lądowanie na Księżycu kwestionuje oficjalnie Rosja. Rzecznik rosyjskiego Komitetu Śledczego, Władimir Markin, żąda śledztwa w sprawie tajemniczego zaginięcia materiałów z lądowania.

luna kosmon 2

Okazuje  się , że zagubił się oryginał filmu z pierwszym krokiem Neila Armstronga na Srebrnym Globie. Kaseta zapodziała się gdzieś w olbrzymim archiwum NASA między setkami innych nagrań.

Tymczasem NASA już w 2009 roku miała przyznać się , że oryginalna taśma z lądowaniem na Księżycu została skasowana wraz z 200 tysiącami innych nagrań. Urzędnicy tej agencji przekonują, że zrobiono to dla oszczędności!

-Nie niszczy się przecież ot tak dowodów na największe osiągnięcie ludzkości! – dziwi się Markin – stanowią przecież część światowego dziedzictwa.

luna kosm na k

Koncepcji dowodzących wielkiej mistyfikacji jest wiele, ale bezspornym dowodem nas to, że astronauci odbyli jednak tę podróż, są przypuszczenia, co oni tam zobaczyli. Może „to” właśnie znalazło się na zdjęciach i materiałach, które rzekomo zaniknęły?

– Znajdowało się tam „coś”, co było na tyle blisko, że dało się obserwować… Tylko co to było? – mówił po latach w wywiadzie Buzz Aldrin, który jako drugi człowiek w historii postawił stopę na księżycowym gruncie. – Nie mogliśmy zwyczajnie zapytać: „Hej, Houston, koło nas coś leci, ale nie wiemy co. Możecie nam powiedzieć, co to?” Transmisja mogła być nasłuchiwana przez wszystkich.

Luna kosmonauta

Ufolodzy mówią, że Armstrong przekazał bazie w Houston informacje na temat dwóch podłużnych obiektów, które wylądowały w pobliżu modułu księżycowego i przypuszczalnie obserwowały astronautów. Miało to być sygnałem ostrzegawczym, że Srebrny Glob jest już „zajęty” przez kogoś innego i mają się wynosić.

I teraz zaczynają się najciekawsze pytania: dlaczego tak szybko zaprzestano eksploracji tego satelity? Po kilku lotach zaniechano odwiedzin? Tłumacząc, że księżycowe misje są drogie, nieopłacalne a na księżycu nie ma ciekawego ?

luna kosmonat

„Spiskowcy” zwracają uwagę na dziwną misję Apolla 13 w 1970 roku.

Po dwóch dniach lotu w module serwisowym nastąpiła eksplozja, która spowodowała stratę dwóch zbiorników z tlenem i kosmonauci musieli zawrócić.

Po co lecieli?

Tu mamy niejasność – ponoć celem przeprowadzenia prób nuklearnych, niektórzy mówią wręcz o zdetonowaniu bomby atomowej na powierzchni księżyca. Awaria uznana za nieprawdopodobny zbiegu okoliczności miała zostać wywołana przez eskortujące ziemski statek UFO i była subtelną aluzją, aby nigdy więcej nie próbować podobnej misji.

Miało też być sygnałem ostrzegawczym, że Srebrny Glob jest już „zajęty” przez kogoś innego.  Może to też tłumaczy zaprzestanie lotów na Księżyc?

A ten nasz satelita jest wbrew pozorom bardzo dla nas tajemniczy.

Nie ma w Kosmosie podobnego ciała niebieskiego. Za mało waży w stosunku do swej masy, zdaje się być pusty w środku ? – spekulują naukowcy. Może to gigantyczny statek kosmiczny ?

Luna ziemia i k

Dziwnym „zbiegiem okoliczności”, ruch obiegowy Księżyca wokół Ziemi wynosi 27,322 dni. Dokładnie tyle samo, ile jego ruch obrotowy, przez co ciągle zwrócony jest do nas „jasną stroną”. Gdyby księżyc nie obracał się wokół własnej osi, wszystkie jego strony były by widoczne z Ziemi, tymczasem „ciemnej strony” nie widzimy nigdy. Taka dziwna i dokładna synchronizacja nie występuje nigdzie indziej w układzie słonecznym.

luna ksiezyc-tygrysy-drzewo-noc

Księżyc wywiera ogromny wpływ na całą przyrodę ziemi, działa na nasze ludzkie organizmy i ich fizjologię w sposób przekraczający absolutnie nasze możliwości rozumienia.

Wyznacza program rozmnażania ogromnej ilości stworzeń – również ludzi, zapisując w kobietach (w mężczyznach również!) cykl rozrodu, – w czasie pełni Księżyca wzrasta płodność kobiet, przychodzi na świat o 20% więcej dzieci,  czas między kolejnymi nowiami Księżyca, trwający 29 dni odpowiada w przybliżeniu cyklowi miesięcznemu kobiety (26-30 dni).

luna para_zakochani_ksiezyc_noc

Księżyc rządzi przypływami energii w naszych ciałach w taki sam sposób, w jaki kieruje przypływami oceanów i mórz, oddziałuje na krew i hormony w niej zawarte, – w czasie poszczególnych faz Księżyca nasilają się objawy różnych chorób – np. epilepsji, gruźlicy, astmy, migren, bezsenności, niewydolności nerek czy dolegliwości psychicznych.

Pod koniec lat 70. wykonano analizę komputerową składu chemicznego metalu, z którego miałaby być wykonana skorupa otaczająca wnętrze Księżyca. Mierząc szybkość przenoszenia się dźwięku wewnątrz tej warstwy, stwierdzono, iż głównie składa się ona z niklu, berylu, manganu, wolframu, wanadu, a przy tym zawiera stosunkowo mało żelaza.

luna widok_z_księżyca

Taki stop byłby idealnym pancerzem odpornym na przebicie mechaniczne i na dodatek całkowicie antykorozyjnym! Już tylko ta analiza wykazała, iż jest niemożliwe, by skorupa ta powstała jako twór naturalny. Amerykański miesięcznik omawiający tę sprawę w 1979 roku, podał też, że sejsmometry wykryły powtarzający się co 30 minut i trwający 1 minutę ciągły sygnał o wysokiej częstotliwości, który dobiega z wnętrza Księżyca, prawdopodobnie z głębokości około 960 km.

luna ufo-alien

Na żadnych starożytnych mapach nieba sprzed 9-11 tysięcy lat Księżyc nie jest zaznaczony. Łącząc ten fakt z mitem o potopie, lokalnym czy globalnym… (który to mit jest obecny we wszystkich kulturach świata, co oznacza, iż rzeczywiście ok. 11 tysięcy lat temu Ziemię zalały morskie fale, wulkany wybuchały, ziemia się trzęsła i w ogóle był tzw. koniec świata), można wysnuć przypuszczenie, że przyczyną katastrofy było właśnie pojawienie się na ziemskiej orbicie Księżyca oddziałującego na planetę grawitacją. Coraz więcej współczesnych astrofizyków, na podstawie przeprowadzonych różnych badań i pomiarów, skłania się ku tej hipotezie.

Coś z tym księżycem za dużo przypadków i zbiegów okoliczności – mówią nie tylko tropiciele tajemnic. Czyli coś jest tu na rzeczy?

(Wyk. strefatajemnic.onet.pl/tajemnice-ksiezyca/)

Luna kot