Własne auto czy taxi na Śląsku – co jest bardziej opłacalne?

Dla wielu osób korzystanie z taksówki kojarzy się z rozrzutnością i luksusem. Często okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach taxi jest zdecydowanie oszczędniejszą opcją niż własne auto zwłaszcza…

Dla wielu osób korzystanie z taksówki kojarzy się z rozrzutnością i luksusem. Często okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach taxi jest zdecydowanie oszczędniejszą opcją niż własne auto zwłaszcza, jeśli mieszkamy na terenie Metropolii Śląskiej. Jak to możliwe?

Własne auto i koszty z nim związane

Większość mieszkańców wielkich polskich miast nie wyobraża sobie życia bez własnego samochodu. Dzięki niemu zyskujemy bowiem niezależność, nie jesteśmy skazani na często zawodną komunikację miejską oraz o dowolnej porze dnia i nocy możemy dojechać w dowolne, nawet bardzo odległe miejsce.

Korzystanie z własnego samochodu to jednak duży wydatek, który nie ogranicza się jedynie do zakupu paliwa. Posiadacze auta muszą bowiem zadbać o jego ubezpieczenie, regularnie wykonywać przeglądy techniczne oraz naprawiać usterki. W efekcie to właśnie samochód staje się nie dobrem pierwszej potrzeby, a luksusem, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić bez uszczerbku na domowym budżecie.

Taxi – tańsza i wygodniejsza alternatywa dla własnego auta

Doskonałą alternatywą dla posiadania własnego auta jest taksówka. Okazuje się bowiem, że nowoczesne korporacje taksówkarskie, do których należy Icar Śląsk, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów dostarczają im coraz lepsze i tańsze usługi. Dzięki temu taxi może dziś śmiało konkurować z prywatnym samochodem, a często także zdecydowanie prowadzić w tym wyścigu.

Icar Śląsk to jedna z największych i najnowocześniejszych korporacji taksówkarskich w naszym kraju, która od niedawna działa także na terenie Śląska. Spośród innych korporacji wyróżnia się wyjątkowo korzystnym dla klienta systemem rozliczeń. Za kurs zapłacimy bowiem tyle samo zarówno w dni powszechnie, weekendy, jak i w święta. Icar Śląsk oferuje także identyczne taryfy w godzinach dziennych i nocnych, co pozwala sporo zaoszczędzić na kursach osobom, które z taksówki korzystają głównie późnym wieczorem i w nocy.

Korporację Icar Śląsk wyróżnia także możliwość wyceny kosztu kursu jeszcze przed zamówieniem usługi. Dzięki temu klient od razu wie, ile dokładnie przyjdzie się mu zapłacić na przejazd, może przygotować pieniądze, a także porównać ofertę ze stawkami innych firm. Istotnym atutem Icar Śląsk jest także brak dodatkowych opłat za postoje na światłach lub w korkach, które stosowane są przez wszystkie inne korporacje taksówkarskie działające na Śląsku.

Taksówka czy samochód – co wybrać?

Własne auto to dobry wybór głównie dla osób, które chcą być niezależne oraz zawsze móc dojechać do wybranego celu. Ze względu na wysokie koszty związane z posiadaniem auta jest to jednak opcja dla tych z nas, których budżet pozwala na pokrycie kosztów utrzymania oraz eksploatacji prywatnego samochodu.

Osoby, którym najbardziej zależy na oszczędności oraz najwyższym komforcie podróżowania, powinny natomiast postawić na taksówkę. Wybierając usługi Icar Śląsk z pewnością sporo oszczędzimy na kosztach przejazdu oraz wygodnie dostaniemy się wszędzie, gdzie tylko chcemy.