Wynajem długoterminowy a usługi serwisowe – co podlega darmowej naprawie?

Korzystając z usług wynajmu długoterminowego spotykamy się z pojęciem wliczonych w cenę usług serwisowych. Czy faktycznie są one darmowe i co właściwie zalicza się do tych usług? Sprawdź, czym jest pakiet serwisowy i kiedy możesz z niego skorzystać!

Wynajem długoterminowy – wszystko w cenie?

Właściwie na kwotę wynajmu wlicza się nie tylko zużywanie samochodu. Zazwyczaj w kwotę wynajmu wliczone są od razu niezbędne usługi serwisowe w profesjonalnych, autoryzowanych serwisach. Z jednej strony to, jak mogłoby się wydawać, dodatkowe koszta wliczone w raty; z drugiej strony to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy martwić się o samochód.

Taki pakiet usług dotyczy więc bieżących napraw i przeglądów, a także np. sezonowej wymiany opon. W ramach pakietu możemy także uzyskać samochód zastępczy w przypadku awarii, w której musimy zostawić samochód na serwisie na okres kilku dni. W pakiet wliczają się również ważne ubezpieczenia: w końcu nasze bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Niektóre wypożyczalnie – a dotyczy to przeważnie tych z flotą ekskluzywnych aut – oferują w ramach pakietu nawet usługi profesjonalnych myjni.

Usterka – i co teraz?

Oczywiście bieżące naprawy wynikające niekoniecznie z naszej winy wliczone są w całkowite koszta. Co jednak w sytuacji, w której usterka jest naprawdę poważna?

W większości wypożyczalni naprawy w ramach pakietu usług realizowane są do konkretnej kwoty. W przypadku poważniejszej stłuczki koszta napraw mogą więc być potrącone z naszego ubezpieczenia.

Usługi serwisowe dostępne w ramach umowy są jednak naprawdę szerokie. Oprócz standardowych przeglądów i kontroli możemy nawet wymienić pompę hamulcową, sprzęgło czy skrzynię biegów! Warto wybrać konkretny pakiet, który zabezpieczy nas przed ewentualnymi kosztami napraw wykraczającymi poza ustalone granice. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują kilka pakietów, które różnią się między sobą rodzajem i dostępnością konkretnych usług.

Jazda bez zmartwień

Usługi serwisowe to nie tylko bezpieczeństwo dla obydwu stron. Wiadomo, że chcemy dbać o wypożyczony samochód i cieszyć się nim każdego dnia, usługi serwisowe mają jednak więcej zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie wygoda.

Kiedy nie musimy martwić się o terminy rutynowych przeglądów, życie staje się piękniejsze. Sezonowa wymiana opon w przydrożnym warsztacie wiąże się ze zdenerwowaniem i długim czasem oczekiwania. W przypadku wynajmu długoterminowego wszystkie usługi serwisowe realizowane są w profesjonalnych serwisach, do których możemy umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Im lepszy serwis, tym paradoksalnie większa szansa na to, że będziemy odwiedzać tego typu miejsca rzadziej. Specjaliści, którzy przykładają się do swoich obowiązków i cechują się doświadczeniem dbają o nasz samochód na tyle dobrze, że częste przeglądy mogą po prostu nie być potrzebne.

Wynajem długoterminowy to niezwykle wygodna i komfortowa opcja dla najbardziej wymagających klientów. Jeździmy swobodnie i bez zbędnych zobowiązań!