Dziewczyna obdarta ze skóry

z-muzeum-9

W 1999 roku w Krakowie w śrubę barki pływającej po Wiśle wkręciła się ludzka skóra.

Niedługo potem w wodzie znaleziono także odciętą nogę oraz fragmenty pośladka. Nie był pozbawiony skóry, choć na nodze brakowało pewnych jej fragmentów. Dodatkowo wyłowiono dziwnie przycięte fragmenty ubrania. Także skóra sprawiała wrażenie, że przycięto ją tak, aby można się w nią ubrać – miała kształt body.

milczenie-owiec

W owym czasie w Polsce popularny był film „Milczenie owiec” i takie spreparowanie ludzkiej skóry kojarzyło się z praktykami filmowego mordercy Jame „Buffalo Billa”, który z kawałków skóry z mordowanych przez siebie kobiet szył sobie suknię , aby w niej – nomen omen – wcielić się w kobietę.

21_179611935

W pół roku później filmowy psychopata i nieznany sprawca oskórowania kobiety, znaleźli realnego naśladowcę w osobie Władimira W., repatrianta z Rosji. Zabił swego ojca, zdjął skórę z jego twarzy i ubierał niczym maskę. Chodził w niej, straszył dziadka i sąsiadów. Zatrzymany przez policje nie wyjaśnił dlaczego to zrobił , ponoć była to kara dla ojca, który zdradzał jego matkę. Odsiaduje wyrok 25 lat w więzieniu w Rosji, ponieważ został deportowany, polskie władze pozbyły się szaleńca.

kst_640

Śledczy sprawdzili wiele tropów i jedyne co udało się ustalić to tożsamość ofiary. Była nią Katarzyna Z., 23-letnia studentka z Krakowa. Zniknęła bez śladu 12 listopada, w tym dniu umówiona byłą wraz z mamą na wizytę u lekarza ale się nie zjawiła.

Była bardzo skrytą osobą, która miała tylko dwie przyjaciółki, a i one nie wiedziały o niej zbyt wiele. Patolodzy sądowi badający jej szczątki ustalili, że śmierć dziewczyny mogła nastąpić w wyniku upadku z dużej wysokości, strzału w usta, lub wypadku samochodowym przy prędkości powyżej 80 km/h.

katarzyna-z-komp

Tylko tyle udało się ustalić i w październiku 2000 r. prokuratura umorzyła śledztwo. Nie na zawsze , bo zabójstwo w polskim prawie ulega przedawnieniu dopiero po 30 latach.

Dziś ożywa za sprawą Archiwum X. To zespół śledczy tropiący niewykryte zbrodnie.

Nazwiska detektywów są tajne, dysponują oni najnowocześniejszym sprzętem i szczegóły metod ich pracy są objęte tajemnicą. Dowiadujemy się tylko o efektach. Jest ich wiele. Archiwum X wytropiło „hakowego” – mordercę, który 12 lat temu w okolicach Zakopanego polował na kobiety, atakując je łańcuchem zakończonym hakiem. Gdy powalił ofiarę, to ją gwałcił i zabijał. Okazało się , ze jest to osobnik chory psychicznie, na pozór normalny obywatel, mieszkający w Krakowie z rodziną – żoną i dzieckiem ale z nawrotami szaleństwa. Resztę życia spędza w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym .

e482bb98-dc8f-45d0-80de-82debec2c7f2

45-letni mężczyzna na stałe mieszkający w Wiedniu odwiedził matkę w Krakowie i zniknął . Ślad po nim zaginął. Archiwum X wykryło po 14 latach, że został zamordowany. Zabójcą okazał się szwagier, który zwłoki zamurował w piwnicy.

Takich skutecznych działań tego tajnego zespołu śledczych jest sporo, m.in. ustalili, co stało się z 70-letnim radcą prawnym z Chrzanowa, który w 2000 roku udał się w delegację i już z niej nie powrócił. Okazało się, że został zamordowany przez córkę. Potem poćwiartowała jego ciało i wrzuciła do Wisły.

Po przeanalizowaniu akt „Dziewczyny obdartej ze skóry” detektywi z Archiwum X postanowili o ekshumacji jej szczątków i wznowieniu śledztwa. Jakie są jego wyniki jeszcze nie wiemy, ale jedno jest pewne – psychopatyczny morderca już nie może spać spokojnie .

( z wyk. 3dno.pl/w-skorze-psychopaty, wiadomosci.onet.pl/na-tropie/archiwum-x-istnieje-naprawde)

the-silence-of-the-lambs-56bdcf52179d4