Internet w Katowicach – z jakim dostawcą podpisać umowę?

Poza sprecyzowaniem tego, czy skupiać się na Internecie stacjonarnym czy LTE, należy określić optymalną prędkość transferu, okres trwania umowy czy możliwość dokupienia dodatkowych pakietów. Są operatorzy, którzy swoim klientom oferują ogromne prędkości: Orange 1000 Mb/s, Netia 900 Mb/s, Vectra 600 Mb/s, UPC i PPcom 500 Mb/s, ale większą popularnością cieszą się nieco niższe transfery. Patrząc na przekrój ofert, z jakich można skorzystać, wybór jest spory.

Internet stacjonarny w Katowicach

Najczęściej wybierane produkty z ofert dostawców dotyczą Internetu o przesyle w okolicach 100 Mb/s. Taką, bądź zbliżoną wartość proponuje większość operatorów. W UPC za 150 Mb/s płaci się abonament 49,99 zł. Umowę podpisuje się na okres 24 miesięcy, aktywacja to 1 zł. Możliwe jest dokupienie HBO GO za 30 zł na miesiąc.

Dalej jest Orange, gdzie przy transferze 100 Mb/s płaci się 69,99 zł. Podobnie jak poprzednio umowa jest na 24 miesiące, za aktywację się nie płaci. Przez pierwszy rok promocyjna cena abonamentu to 39,99 zł. Operator udostępnia router Wi-Fi.

W Vectrze miesięczny koszt to 49,90 zł przy przesyle 150 Mb/s. Za aktywację płaci się 19 zł, a umowa jest na okres 24 miesięcy. Dopłacając co miesiąc 20 zł można mieć HBO GO, 14,90 zł kosztuje Eleven Go i tyle samo Showmax.

Netia oferuje Internet 100 Mb/s i abonament 40 zł. Do końca roku trwa promocja i za abonament się nie płaci. Opłata aktywacyjna to 29 zł, a czas trwania umowy to 24 miesiące. Wśród dodatkowych możliwości jest opcja dokupienia HBO GO za 25 zł na miesiąc i antywirusa za 9,90 zł na miesiąc.

Inni operatorzy, których usługi warto rozważyć to EkoTransTech i PPcom. U pierwszego z nich abonament wynosi 89 zł za Internet o prędkości 100 Mb/s. Aktywacja to koszt od 50 zł, nie ma opcji Wi-FI, a za router trzeba płacić dodatkowo. Umowa jest na 24 miesiące. PPcom proponuje klientom za 60 zł Internet o prędkości 200 Mb/s. Opłata aktywacyjna wynosi 1 zł, umowa jest na 12 miesięcy. Podobnie jak u poprzedniego dostawcy, router jest płatny dodatkowo.

Internet LTE w Katowicach

Mieszkańcy Katowic nie muszą się ograniczać do Internetu stacjonarnego, ponieważ jest też kilka korzystnych opcji na Internet LTE. Najciekawsze opcje znajdują się w ofertach Orange, Plus, T-Mobile i Cyfrowego Polsatu. Jeśli chodzi o koszty, limit danych i prędkość Internetu, są one do siebie zbliżone.

Pomimo tego, że wszyscy wymienieni wyżej dostawcy deklarują, że doprowadzają Internet w Katowicach, warto skorzystać ze specjalnego serwisu, który pozwoli sprawdzić, czy konkretna usługa jest dostępna pod wskazanym adresem. Może się np. okazać, że operator nie poprowadzi tam kabli.

Źródło: PanWybierak.pl