Pieniądze lubią kolor Czerwony – czyli tuzin przepisów Feng Shui

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co najbardziej złości kobiety w zachowaniu mężczyzny w domu?
Okazuje się, że nie rozrzucanie bielizny i skarpet, ogólnie bałaganienie, ale zostawianie po sobie w łazience, czy toalecie, podniesionej klapy sedesu.
W USA z tego powodu notuje się rocznie wiele rozwodów i sądy z powagą i ze zrozumieniem podchodzą do tego argumentu, rzutującego na rozpad związku.
Dlaczego panie są na to aż tak uczulone?

Gdyby je zapytać, to nie odpowiedzą racjonalnym uzasadnieniem. Ale sięgnijmy do podręcznika Feng Shui.
Wedle wschodnich zasad zdrowego życia, łazienka to bardzo ważne pomieszczenie i powinno się w niej przestrzegać pewnych zasad i rytuałów. Koniecznie trzeba opuszczać klapę sedesu. Chińczycy wierzą, że jeśli pozostanie ona otwarta, ucieka dobra, a zostaje zła energia, która może nam odebrać cały nasz dorobek życia, lub zdolność zarabiania pieniędzy.
Skąd nie znające zasad Feng Shui kobiety tępią u mężczyzn ten nawyk? Intuicja?
Idźmy dalej i pamiętajmy też o zamykaniu drzwi do łazienki.
W przeciwnym razie będzie z niej wypływać dobra energia, uciekając do przedpokoju i dalej. Zbyt duże nagromadzenie różnych przedmiotów w łazience grozi nam kłopotami finansowymi, wynikającymi z deficytu energii. Także koniecznie wymieńmy w niej pęknięte kafelki, popękaną wannę, umywalkę, bo wysysają energię chi, krążącą wokół nas.
Nie zostawiajmy  niedokręconych, kapiących kurków do wanny, czy umywalki.

Image
Szybko naprawmy przeciekający kran, bo zdaniem Chińczyków woda to symbol dobrobytu – wraz nią w ten sposób wyciekają z domu pieniądze.    Ogólnie to polubmy wodę.
Jeśli mieszkamy w domku sprawmy sobie oczko wodne. Jeśli w bloku to akwarium ze złotą rybką. Chińczycy mają szczególny stosunek do wody. Uważają, że ma potężny wpływ na pomyślność w życiu człowieka. Acha! I ważne, by woda była świeża.
Dobrze również działa rybka. Nawet tylko na obrazku. Zawieś więc w mieszkaniu obrazek przedstawiający ryby. One przynoszą szczęście. Symbolizują dostatek.

Image Unikaj kantów. Dosłownie, nie w przenośni. Pokochaj zaokrąglone meble i łuki. Proste, równe krawędzie odstraszają pieniądze, a łagodne linie przedmiotów je przyciągają.  Niekorzystną energię ostrych kątów możesz powstrzymać, ustawiając w ich pobliżu rośliny. Pozbądź się także sprzętów, których nie lubisz.
Nie ma sentymentów – co z tego, że to drogi prezent od teściowej, gdy przynosi ci w domu złą energię…  Jeśli chcesz aby twojego portfela trzymały się pieniądze, zrób w nim porządek. Wyrzuć stare bilety autobusowe, jakieś „ważne” papierki, a najlepiej spraw sobie czerwony. Ten kolor sprawi, że portfel nigdy nie będzie pusty i uda ci się też rozważnie zarządzać gotówką.
Czerwień to zresztą według Feng Shui szczęśliwy kolor, uważany za wyjątkowo korzystny i przynoszący szczęście. Dlatego np. podarunki pieniężne w Chinach ofiarowywane są w czerwonych kopertach.
Nasze babki mawiały zawsze, że: „małżeństwo najpierw rozpada się w sypialni”. Nawet nie przypuszczały, że starożytna wiedza Feng Shui w pełni potwierdza tę ludową mądrość. Jeśli więc w Twoim związku jest nieciekawie, to może w twoim domu krąży zła energia skutecznie niszcząca serdeczne uczucia między wami?

Image Z wielu przepisów na urządzenie z sypialni miłosnego gniazdka wybraliśmy jeden;
Na całkowitym indeksie według Feng Shui są wszelkie lustra, które odbijają wasze łoże małżeńskie, i to co w nim robicie. Podobnie, chociaż z mniejszą skutecznością działają monitory komputerowe lub telewizory. Na odbitym obrazie w lustrze pojawia się „następna” para, toteż szybko do waszego związku może wkraść się trzecia osoba. W przypadku kuchni – lustra pomnażają majątek, jednak w sypialni takie „rozmnożenie” partnerów nie jest mile widziane. Jeśli nie możesz wyrzucić lustra, zakrywaj je przed spoczynkiem nocnym. Postaraj się o figurki kaczek mandaryńskich, te urocze ptaki są bardzo wierne i troskliwie się sobą opiekują, dlatego w Feng Shui są symbolem szczęścia oraz całkowitego oddania w małżeństwie.
I koniecznie zasadź piwonie, albo trzymaj je w wazonie –zdaniem Chińczyków to bardzo szczęśliwe kwiaty.

Image

I jak już to wszystko wprowadziłaś w życie, to może napisz do nas, czy poskutkowało?