Spiskowe teorie świata

sob tytul putin

                                                           Czy Rosją rządzi sobowtór Putina ?

Fakty są takie : 5 marca tego roku nagle znika prezydent Rosji – Władimir Władimirowicz Putin.

Przez kilkanaście dni media spekulują  o nagłym wyjeździe cara Rosji, nawet pojawia się plotka, że  jest w Szwajcarii. Towarzyszy swej kochance ( żonie?) w narodzinach dziecka . Alina Kabajewa jest młodsza od Putina o 30 lat, to była mistrzyni olimpijska w gimnastyce.

Sob kabaj akrobat

Zajęła miejsce żony Ludmiły i ponoć ma już dwoje dzieci z Putinem które urodziły się jeszcze za czasów małżeństwa z Ludmiłą.

Trzecie dziecko? Kreml oczywiście twardo wszystkiemu zaprzecza, nawet związkowi ze sportsmenką .

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 80

Na zdjęciu szczęśliwa para

sob z kochanka

Gdzie wobec tego jest przywódca Rosji?

Pojawia się co prawda w komunikatach prasowych, na fotografiach, ale internauci szybko odkrywają, że to stare zdjęcia.

Można na nich zobaczyć na przykład zegar stojący na biurku prezydenta ale już dawno temu Putin podarował ten zegar prezydentowi Inguszetii. Litewska telewizja TV 3 podaje informację o tym, że Władimir Putin przeszedł udar mózgu, mógłby to być także atak serca. Potwierdza tę wiadomość  strona internetowa Russkiy Monitor ale szybko zostaje zablokowana.

I nagle, jakby nigdy nic pojawia się on cały i zdrowy. Pokazuje się w mediach przy okazji spotkania z prezydentem Kirgistanu i żartuje sobie beztrosko na temat spekulacji medialnych :

– Bez plotek byłoby nudno .

Ale jest jakby inny, zwraca uwagę zmiana w osadzeniu oczu, wyglądzie nosa i dłoni. W wieku 62 lat wygląda kilkanaście lat młodziej.

Choć wiadomo od dawna, że prezydent poddaje się botoksowi, to zmiana owalu twarzy czy kształtu uszu wymagałaby już operacji plastycznej, po której przez kilka tygodni pacjent jest opuchnięty i posiniaczony.

Zaczynają się spiskowe spekulacje, prawdziwą rewelacją jest informacja na ukraińskim portalu Swit24.net. Była żona Ludmiła , miała udzielić wywiadu niemieckiej gazecie „Die Welt”. W rozmowie z dziennikarzami miała powiedzieć, że Władimir Putin nie żyje, a jego miejsce zajął sobowtór! „Prawdziwy” Putin przyszedł do niej w nocy i powiedział, by obie z córką uciekły za granicę. Następnego dnia po prawdziwym Putinie nie było już śladu, a na Kremlu pojawił się dubler. Zeznanie Ludmiły Putin wywołało sensację, jednak szybko okazało się, że wywiadu, na który powoływał się ukraiński serwis po prostu… nie ma.

Czy intrygę wymyślili Ukraińcy, by wprowadzić zamieszane polityczne w Rosji?

Posiadanie sobowtóra nie jest niczym niezwykłym w przypadku sławnych postaci. Używano go w celach bezpieczeństwa, gdyby przywódcy groził np. zamach.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), default quality

 

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Il miał dwóch wiernych sobowtórów. Byli szkoleni, aby zachowywać się jak „oryginał”, przechodzili też operacje plastyczne i regularnie odwiedzali fryzjera Kim Dzong Ila. Koreański wódz korzystał z ich usług w chwilach, gdy niedomagał zdrowotnie oraz… w przypadku nudnych wizyt w jakieś części kraju.

Podejrzewa się, że po śmierci Kima przez jakiś czas jeszcze korzystano z jego kopii, aby rządzić państwem.

sob hitler bez wasow

Bez wąsa, czy z sobowtórem?

Adolf Hitler miał ponoć aż sześciu sobowtórów. Ciekawa historia wiąże się z jednym z nich – Gustavem Welerem. Gdy Rosjanie zdobywali Berlin został zlikwidowany i podrzucony w okolicach Kancelarii Rzeszy. Trupa znaleźli rosyjscy żołnierze i sądząc, że to sam Hitler przetransportowali do Moskwy.

Lavc52.87.1

Tu dopiero odkryto mistyfikację ale do dziś wielu ludzi wierzy w spiskową teorię, że prawdziwy Hitler przeżył  i uciekł do Argentyny.

sob hussein_si

Saddam Hussein z kolei posługiwał się swoimi sobowtórami podczas telewizyjnych wystąpień a nawet audiencji.  I tak na przykład austriacki, kontrowersyjny polityk Jörgiem Haider przyjęty został przez sobowtóra dyktatora. -Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było pożyteczne dla obu stron – informowały media.

Do dziś trwają spiskowe spekulacje  – czy zamiast dyktatora nie wpowieszono sobowtóra ?

Sob stalin hellasashell.wordpress.com- (2)

Wyszkolonych i sprawnych dublerów miał Józef Stalin.

Jeden z nich Feliks Dadajew ujawnił się niedawno, w 2008 roku, w wieku 88 lat. Jako Stalin występował na wiecach, spotkaniach z klasą robotniczą, pozował do zdjęć.

– Gdy byłem młody koledzy żartowali, że wyglądam jak Stalin – wspomina dzisiaj Dadajew. – W 1942 r. zostałem ranny na froncie. Mojej rodzinie powiedziano, że zginąłem. Zostałem specjalnie przeszkolony w naśladowaniu wodza i chociaż byłem młodszy od Stalina, odpowiednia charakteryzacja zlikwidowała tę różnicę.

Moskau/Russische Foederation, RUS, 10.05.2008: Double (DoppelgŠnger) von Josef Stalin am Roten Platz in Moskau. | Moscow/Russian Federation, RUS, 10.05.2008: Double of Josef Stalin at Red Square in Moscow. |[(c)Bjoern Steinz, Vojanova 1408/28, 229 22 Lysa nad Labem, Tschechische Republik, phone +420 325551336, mobil +420 777 218 029, steinz@oka2.com, Bank: F r a n k f u r t e r  V o l k s b a n k     BLZ 50190000 Konto 0301951710 IBAN DE06501900000301951710 BIC FFVBDEFF, www.bsteinz.de. Bei Verwendung des Fotos ausserhalb journalistischer Zwecke bitte Ruecksprache mit dem Fotograf halten. Jegliche Verwendung nur gegen Beleg und Honorar nach MFM oder gesonderter Absprache, Publication only with royalty payment, credit line and print sample, Achtung: NO MODEL RELEASE]  [#0,26,121#]

Sobowtór tylko raz spotkał się z oryginałem w latach 50.

– Uśmiechnął się do mnie, kiwnął głową potakująco i odszedł – wspomina Dadajew.

A oto inni sławni ludzie ze swoimi dublerami.

sobowtor

Sob walesa

Jak żywy ..

Sob kaczor

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

Sob dziadk tuska

Swego czasu najsłynniejszy dziadek w Polsce

sob zakon

Uczestniczki konkursu na sobowtóra Marilyn Monroe

 

 

( wyk. strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/putin-to-nie-putin)