Wygodne i ciepłe śniegowce damskie – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednio dobrane śniegowce damskie są lekkie i wygodne. Zapewniają komfort stopom, a przy tym są bardzo modne. W jaki sposób wybrać obuwie tego typu? Sprawdź nasze porady.

  1. Dlaczego warto wybrać śniegowce damskie?
  2. Odpowiedni materiał
  3. Modny wygląd

Dlaczego warto wybrać śniegowce damskie?

Śniegowce to rodzaj obuwia, które warto zawsze mieć w swojej szafie, zwłaszcza w okresie największych mrozów lub wycieczki w góry. Są one lekkie, ciepłe i bardzo wygodne. Odpowiednio pielęgnowane i konserwowane z powodzeniem przetrwają kilka sezonów zimowych. Ponadto od dłuższego czasu są jednym z hitów modowych.

Odpowiedni materiał

Wybierając śniegowce damskie, pamiętaj, że poza ich stylowym wyglądem, bardzo ważny jest materiał, z którego zostały wykonane. Jest to bardzo ważne, bowiem właściwy, wysokogatunkowy materiał zapewnia odpowiedni komfort termiczny, wygodę stosowania oraz wytrzymałość butów. Najlepiej jest zdecydować się na modele wykonane z tworzywa wodoodpornego, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku spacerów w miejscach z dużą ilością śniegu. Dobrze jest też wybrać obuwie, które jest wiatroodporne, co zapewni odpowiednią izolację stóp i ochroni je przed zimnym wiatrem. Ponadto ważna jest też wyściółka butów. W dobrej klasy modelach jest ona wykonana zazwyczaj z wełny. Ten naturalny surowiec pozwala zachować stałą temperaturę w środku obuwia, dzięki czemu stopy nie marzną. Ponadto zapobiega poceniu się nóg. Ważnym elementem śniegowców są również podeszwy. Najlepiej, aby były one antypoślizgowe, co zapobiegnie przykrym, a nawet niebezpiecznym wypadkom na śliskiej nawierzchni.

Modny wygląd

Poza komfortem stosowania i funkcjonalnością damskich śniegowców, liczy się również ich wygląd. W dobrych sklepach z obuwiem, takich jak https://born2be.pl/obuwie-damskie/sniegowce dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów i modeli śniegowców. Wybierając modele z myślą o górskich wędrówkach, warto zdecydować się na buty z wysoką, sięgającą przynajmniej połowy łydki cholewką. Szczególnie polecane, a przy tym modne są tzw. buty księżycowe (Moon Boot), czyli modele przypominające swym wyglądem obuwie noszone przez astronautów. Z kolei na co dzień najlepiej sprawdzą się wersje krótkie, sięgające nieco ponad kostkę. Od wielu sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się również kultowe Emu, czyli niezwykle ciepłe buty wykonane z naturalnych materiałów, przypominające wyglądem klasyczne, nieco wyższe bambosze. Są one dostępne w różnych kolorach oraz długościach – począwszy od krótkich, sięgających kostek modeli, aż po długie buty do kolan.