Jak wybrać najlepszą wodę do Twojej firmy?

Spożywanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia to klucz do utrzymania organizmu w dobrej kondycji – składamy się w niej aż w około 60%. Nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do osłabienia, rozdrażnienia i zaburzeń koncentracji, dlatego należy pamiętać o regularnym jej uzupełnianiu, szczególnie w upalne miesiące. Z tego powodu szczególnie ważna jest woda dla firmy, którą dostarcza sprawdzona hurtownia wody mineralnej. Czym kierować się, podczas wyboru dostawcy dla swojego przedsiębiorstwa? Artykuł ten odpowie na te i inne pytania.

Woda dla firmy jako podstawa wydajności pracowników

Zanim zaprezentowane zostanie, dlaczego woda dla firmy jest tak istotna, warto przypomnieć sobie podstawowe informacje o jej rodzajach. Według rozporządzenia Ministra Zdrowia z roku 2003 w naszym kraju wyróżnia się cztery rodzaje wód (produkowanych w celach handlowych):

  • wody naturalne źródlane, które wydobywa się z warstw płytko umiejscowionych, o stopniu zmineralizowania od niskiego do średniego
  • wody naturalne mineralne, pochodzące z warstw głębszych, o wyższym stopniu mineralizacji
  • wody stołowe, będące wynikiem połączenia wody źródlanej lub wodociągowej z wybranymi składnikami mineralnymi (woda ta nie może już być nazywana naturalną)
  • wody naturalne lecznicze, o medycznym przeznaczeniu, wspomagają leczenie różnorodnych schorzeń – powinny być stosowane przejściowo i najlepiej według zaleceń lekarza.

Wybierając napój do użytku domowego, możemy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami. Woda dla firm jednak rządzi się swoimi prawami – powinna odpowiadać potrzebom niejednorodnej grupy osób. Dystrybucja wody mineralnej powinna być zorganizowana przez profesjonalną firmę i dostosowana do potrzeb danego przedsiębiorstwa – z ofertą zapoznać można się np. tutaj.

Dystrybucja wody mineralnej – znaczenie

Swobodny dostęp do napojów to jedna z ważniejszych korzyści, jaką może zapewnić pracodawca, a podczas upalnych dni, jest to nawet ustawowy obowiązek. Butelka wody postawiona przy biurku, na wyciągnięcie ręki, to znaczący atut dla każdego pracownika. Brak zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych budzi wśród zatrudnionych frustrację i wpływa na negatywną ocenę miejsca pracy, ale także na spadek wydajności oraz samopoczucia. Nie tylko pracownicy korzystają z zapasów, które dostarcza hurtownia wody – także nasi klienci docenią zaoferowaną szklankę świeżego, chłodnego napoju. Butelka wody dla każdego uczestnika podczas dłuższych spotkać to właściwie standard w każdej dbającej o swój wizerunek firmie, a jej brak nie wygląda profesjonalnie.

Woda dla firm – najlepszy wybór

Najlepszym wyborem w miejscu pracy będzie woda mineralna. Charakteryzuje się łagodnym smakiem i w przeciwieństwie do wody kranowej daje pewność, że jest świeża i czysta. Ten neutralny napój, dobry dla osób w każdym wieku, może być spożywany bez ograniczeń, co ważne w przypadku pracowników, którzy wodę tę będą pić przez kilka dni w tygodniu.

Dystrybucja – dlaczego hurtownia jest najkorzystniejsza?

Profesjonalna hurtownia wody to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców. Samodzielna organizacja zakupu wymaga czasu i organizacji, a kupowanie wody przez pracowników może być przez nich odbierane negatywnie. Dzięki skorzystaniu z usług hurtowni zyskujemy pewność, że woda będzie zawsze świeża, a ciężkie palety zostaną dostarczone wprost do miejsca pracy. Rozmiary zamówienia, rodzaj wody i pojemności butelek można elastycznie dostosować do wielkości firmy i aktualnego zapotrzebowania. Hurtowy zakup wiąże się także ze znaczącym obniżeniem kosztów.

Woda w firmie jest elementem niezbędnym, świadczącym o profesjonalizmie i istotnym dla pracowników, którzy czują, że pracodawca dba o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Zamawiana od sprawdzonych dostawców gwarantuje wysoką jakość i bezpieczeństwo. Sprawdzona hurtownia wody dostarczy ją zawsze terminowo i w wymaganej ilości.