Czechy – kraj jak z filmu

 hluboka_watermark - Kopia

Wystartował projekt agencji CzechTourism, Czechy – kraj jak z filmu.  Projekt przybliża  znane i mniej znane miejsca w Czechach, które wystąpiły w filmach, a także pomaga w opracowaniu ciekawej wycieczki filmowym szlakiem.

Z aplikacją Czech Film Trips i z portalem http://film.czechtourism.com/pl/ można zaplanować sobie oryginalną wycieczkę szlakiem kultowych filmów, zarówno czeskiej, jak i zagranicznej produkcji.

BohemianCarnevale3[1]

Znajdziemy tu przewodniki po miejscach wybranych przez czeskie i zagraniczne ekipy filmowe. Poznamy różne ciekawostki zza kulis, zdjęcia z planu filmowego. Z aplikacją odkryjemy również filmowe miejsca w najbliższej okolicy. Użytkownik może wytworzyć sobie własny profil podróżniczy, uzyskiwać punkty za każde odwiedzone miejsce, brać udział w konkursach, razem z innymi aktywnymi fanami kinematografii.

Czeska Szwajcaria-Pravčicka Brama

Obecnie w ramach projektu zobaczymy około pięćdziesięciu miejsc filmowych, uzupełnianych stopniowo o kolejne. W najbliższym czasie do wyboru użytkowników będzie ponad 300 różnych filmowych miejsc w całych Czechach i 20 wycieczek tematycznych.  Aplikację można ściągać bezpłatnie na iOS i Android. Strona internetowa jest opracowana w polskiej, czeskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej.

Brno - Grand Prix Republiki Czeskiej

Chateau_McelyGrabstejnFunpark_Snehulak

Czarna_Góra-Jańskie_Łaźnie1

02

Czeski Krumlov-Castle in the Evening2

Jazda+Królów+2,+autor+František+Synek

ZOO+Liberec-biały+tygrys

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wieprzowina_z_knedlikiem_i_kapustÄ…2

Funtandem2

malaupa1,+fot+Sitour

Piwnica winna, fot. David Marvan

Kromierzyż+-+Ogród+Kwiatowy

Winnice w regionie Palavy, fot. David Marvan

Praga, turyści. Fot. Roman Cestr

kromeriz_watermark