Ostatni ratunek dla mężczyzny.

Temat uważany za wstydliwy. Tymczasem problemy z erekcją dotykają coraz większej liczby mężczyzn. Według statystyk 40 proc. panów po 40. roku życia cierpi na zaburzenia seksualne.

Problem jest poważny, bo niewiele jest chorób, które w tak błyskawiczny sposób potrafią pozbawić mężczyznę poczucia własnej wartości, motywacji do działania i chęci do życia.

 

 

Odkładając przyczyny impotencji psychogennej, do wyleczenia terapią psychologiczną, istnieją organiczne – na tle krążeniowym, która występuje u chorych, którzy np. przeszli zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, mają zmiany miażdżycowe, cierpią na nadciśnienie i schorzenia wady układu naczyniowego. W wyniku tych zmian do ciał jamistych członka dociera zbyt mała ilość krwi, by mógł on osiągnąć erekcję; Mogą to być także skutki operacji onkologicznych prostaty, w każdym razie wydaje się, że nie ma już ratunku dla pacjenta.

Nie jest tak – ratunkiem może być hydrauliczna proteza prącia – należy jednak pamiętać, że wszczepienie protezy penisa jest wykonywane dopiero wtedy, gdy zawodzi leczenie farmakologiczne i zostały wyczerpane wszystkie metody leczenia zaburzeń erekcji.

Najpierw krótka lekcja anatomii.

 

 

Męski penis składa się z 3 części: żołędzi, ciał jamistych i cewki moczowej otoczonej ciałem gąbczastym. Ciała jamiste wypełniając się krwią, wywołując erekcję. Składają się z dwóch cylindrycznych przestrzeni  zlokalizowanych po obu stronach cewki moczowej. Mają zarówno zdolność  do gromadzenia, jak i opróżniania się z krwi, co zapewnia zdolność do erekcji, jak i powrót do stanu wiotkiego. Zaburzenia erekcji powstają wtedy, gdy ciała  jamiste nie są w stanie wypełnić się krwią.

Zawodzi wspomniana hydraulika.

Leczenie  chirurgiczne polega na wszczepieniu hydraulicznego implantu prącia. Pozwala na zachowanie naturalnej budowy członka w spoczynku oraz w trakcie wzwodu.

Na czym polega operacja wszczepienia hydraulicznego penisa?

 

 

Hydrauliczny penis składa się z 3 elementów: zbiorniczka z płynem, dwóch cylindrów, pompki.

Oba cylindry wszczepiane są w miejsca ciał jamistych penisa. Zbiornik jest  wypełniany solą fizjologiczną i wszczepiany powyżej pachwiny. Pompka umieszczana jest w mosznie. Wszystkie 3 elementy są połączone ze sobą poprzez system rurek.

Napełnienie cylindrów implantu prącia umieszczonych w ciałach jamistych odbywa się przez uciśnięcie pompki zlokalizowanej w mosznie, do momentu aż zostanie osiągnięta pożądana erekcja. Uruchomienie pompki doprowadza do przemieszczenia soli fizjologicznej ze zbiornika ukrytego wewnątrz ciała do dwóch wspomnianych zbiorników umieszczonych  w ciałach jamistych prącia. Naśladuje to naturalny proces wypełnienia się krwią ciał jamistych.

Zwiotczenie prącia uzyskujemy po zwolnieniu zastawki  w mechanizmie pompki umieszczonej w mosznie. Wzwód może więc trwać nieograniczenie długo, dopóki nie zdecydujemy o zwolnienia zastawki.

Mechanizmy pompki umieszczone w mosznie pozwalają na dyskretne sterowanie hydrauliką, bez wiedzy kobiety. Mężczyzna ma odczucia, jak podczas normalnego seksu, jest normalny wytrysk, orgazm.

Opinia specjalistów:

„Ratunek w przypadku usunięcia prostaty z powodu raka, po tego typu operacjach w około 80% przypadków dochodzi do zaniku erekcji. Rozwiązanie w postaci wszczepienia implantu, jest ratunkiem dla męskości – analogicznym do wszczepienia implantu piersi u kobiet po mastektomii, poprawiającym w szczególny sposób komfort życia. W Polsce implant prącia jako forma leczenia jest zaniedbanym rozwiązaniem, który wymaga edukacji zarówno wśród pacjentów jak i lekarzy.” (poradnikzdrowie.pl/seks/problemy)

Pierwszy tego typu zabieg w Polsce przeprowadzili lekarze z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu w 2013 roku. Protezy są masowo wszczepiane w USA.

Czy będą taką rewolucją w seksie jak viagra?

Mężczyzna zawsze gotowy, będący wręcz na zawołanie, mogący uprawiać seks bez ograniczeń czasowych, zawsze z członkiem w kulminacyjnym wzwodzie, niezależnie od wieku, może zmienić wyobrażenie o Casanovie czy nawet Rasputinie.

I tylko jeden problem : na razie to bardzo drogi zabieg, w Polsce od 30 do ponad 40 tys. zł.

 

 

( rysunek ze strony chillizet.pl/News,poradnikzdrowie.pl/seks/problemy-z-seksem/hydrauliczna-proteza-pracia-chirurgiczna-proteza-pracia )