Podróżnicy w czasie

w%20czasie%20tytul

W kanadyjskim muzeum Bralorne Pioneer Muzeum, zbierającym pamiątki po poszukiwaczach złota w tym regionie, trafiono na dziwną fotografię.

Przedstawia ponowne otwarcie mostu South Fork po powodzi i wykonana została kwietniu w 1941 roku.

Wśród grupy ludzi uczestniczących w tym wydarzeniu i ubranych zgodnie z moda i stylem ówczesnej epoki, znalazł się mężczyzna, który zdecydowanie nie pasuje do otoczenia.

Image

Ubrany jest w t-shirt z nadrukiem i rozpinaną bluzę.

Na nosie ma współczesne okulary słoneczne a w ręce trzyma coś, co wygląda na kompaktowy, dzisiejszy współczesny aparat fotograficzny.

Jest także ostrzyżony raczej zgodnie ze współczesnymi trendami.

Fotografię poddano wnikliwej analizie, na wstępie wykluczając fotomontaż.

Zwolennicy teorii o podróżach w czasie uznali to zdjęcie za dowód, że one istnieją i widzimy właśnie takiego wędrowca, który przeniósł się ze współczesności ponad 70 lat wstecz.

Nie budzi on jednak specjalnej sensacji wśród otaczających go ludzi, nikt nie zwraca na niego uwagi.

Co dowodzi, że jest tylko ekscentrycznie ubrany, swobodniej od otaczających ludzi ?

Czy może go nie widzą ?

Image

Sceptycy poddali szczegółowej analizie napis na koszulce, skłaniając się ku nazwie drużyny hokejowej Montreal Maroons.

Grała w sezonie NHL do 1938 roku i koszulka mogła zachować się jeszcze dwa lata dłużej.

-Ale wtedy, owszem istniały już takie koszulki tylko, że bez tak wykonanych napisów – oponują zwolennicy podróżnika w czasie.

Zwolennicy teorii o podróżach w czasie przywołują znalezisko z Chin.

Otóż w grobowcu nie otwieranym od 400 lat p.n.e znaleziono artefakt … szwajcarski , damski zegarek.

Był wtopiony w blok kamienny, archeolodzy zaklinają się, że nikt nie mógł im go podrzucić a i oni są pierwszymi, którzy zajrzeli do tego grobowca.

Image

Mógł więc go zgubić podróżnik w czasie?

A może w czasie wędrują też przedmioty materialne?

Inna hipoteza mówi, że ten zegarek został zmaterializowany-aportowany z przyszłości przez „magów chińskich”, którzy zbudowali chińskie piramidy i potrafili wykorzystywać nieznane prawa fizyki oraz energie które nie zostały jeszcze odkryte.

Zegarek został przeniesiony w czasie przez jedną z piramid chińskich.

Image

W Internecie krąży historia o 44-letnim Andrew Carlssinie, utajniana ponoć przez władze USA..

Mając tylko 800 dolarów zaczął grać na giełdzie, dokonując karkołomnych inwestycji w grupie tzw. wysokiego ryzyka i za każdym razem zarabiając na tym krocie – w ciągu zaledwie dwóch tygodni zarobił 350 milionów dolarów.

Został zatrzymany przez FBI i oskarżony o wykorzystywanie nielegalnie zdobytych informacji handlowych.

Image

Tymczasem podczas przesłuchania Carlssin oświadczył, że przybył w wehikule czasu z 2256 roku i znając współczesne kursy i historie inwestycji giełdowych zauważył, że może zbić fortunę.

Carlssin miał powiedzieć: „To była dla mnie zbyt wielka pokusa. Chciałem to zrobić tak, żeby wyglądało naturalnie, no wiecie stracić trochę tu i tam, tak żeby nie było zbyt idealnie. Ale nie udało się”.

Zaproponował układ – w zamian za pozwolenie mu na powrót do swojego „wehikułu czasu” ujawni kilka „historycznych faktów”, co czeka ludzkość w ciągu najbliższych dwóch stuleci a także receptury lekarstw na raka i AIDS.

Odmówił jednak ujawnienia lokalizacji wehikułu i wyjaśnienia, jak działa z obawy, że technologia mogłaby „trafić w niepowołane ręce a Wy jeszcze nie jesteście na nią gotowi”.

Prowadzący śledztwo absolutnie przekonani, że podróżnik w czasie kłamie postanowili pogrzebać w jego przeszłości, skąd się wziął, jaką ma rodzinę, itp.

Image

Okazało się jednak, że jest to człowiek bez przeszłości, nie udało się znaleźć jakichkolwiek danych o Andrew Carlssinie – mówią agenci FBI.

Nie ma przeszłości, jest znikąd ?

Sceptycy twierdzą, że historia Carlssina jest kompletną bzdurą wymyśloną w 2003 roku przez satyryczny tygodnik „Weekly World News”.

Następnie została ona spopularyzowana przez portal Yahoo!, a potem doczekała się tłumaczeń na wiele języków i co jakiś czas wraca w nowej wersji z pewnymi nowymi szczegółami.

Podróże w czasie to odwieczne marzenie ludzi ale jest to niestety bajka – mówią racjonalnie myślący sceptycy.

Czy mają rację ?

Image