Gdzie sprzedać suknię ślubną na Śląsku? Komisy sukienek ślubnych – lista 5 polecanych

Chcesz sprzedać swoją suknie ślubną, ale nie masz pomysłu na to, gdzie? Nie martw się – na Śląsku znajdziesz wiele komisów ślubnych, w których możesz wynegocjować korzystną cenę. A gdy to się nie uda, mamy dla Ciebie jeszcze jeden, niezawodny sposób…

 

1. Nikol Moda Ślubna

W Jaworznie, przy ulicy Grunwaldzkiej 225a (naprzeciwko przejścia podziemnego) działa komis Nikol Moda Ślubna.

Aby sprzedać suknię w tym salonie należy wysłać zdjęcie swojej weselnej kreacji na adres e-mail komisu i poczekać na odpowiedź, czy Nikol przyjmie ją do swojego salonu. Co ważne, w tym komisie sukienki nie są skupowane, lecz wystawiane, należy też uiścić opłatę komisową.

Jeśli suknia ślubna zostanie przyjęta, dużym plusem jest to, że krawcowe salonu mogą dopasować ją do sylwetki klientki. Dzięki temu łatwiej będzie ją sprzedać.

 

2. Salon Sukien Ślubnych Lilia

Kolejny komis o którym warto pamiętać podczas sprzedaży sukni, to Salon Sukien Ślubnych Lilia mieszczący się w Rybniku, przy ul. Wodzisławskiej 224.

Tak jak w poprzednim przypadku, suknie nie są skupowane, lecz wystawiane w komisie. Aby było to możliwe, należy regularnie uiszczać miesięczna opłatę komisową w wysokości 9 zł. Dodatkowym plusem jest również to, że w internecie nie są publikowane prywatne zdjęcia sukni, lecz są fotografowane w salonie.

Ważne jest to, że najpierw trzeba wysłać zdjęcia kreacji na adres mailowy salonu oraz podać jej wycenę (to klientka ją ustala). Nie trzeba też osobiście pojawiać się w komisie, można wysłać suknię kurierem. I aby suknia mogła zostać przyjęta, musi być wyprana oraz w bardzo dobrym stanie.

 

3. Centrum Ślubne Rosa

W Gliwicach, a dokładniej przy ul. Zwycięstwa 27, znajdziesz Centrum Ślubne Rosa, które prowadzi komis sukni używanych. Zasady przyjmowania sukni są bardzo podobne, jak w poprzednich przypadkach.

I tak jak w salonie Nikol, Centrum Ślubne Rosa współpracuje z krawcową, która dokonuje wszelkich niezbędnych poprawek na sukniach ślubnych. Dzięki temu łatwiej dopasować używaną kreację do potrzeb nowej właścicielki, co sprawia, że łatwiej jest znaleźć na nią nabywczynię.

 

4. Komis Sukien Ślubnych rozWesel.pl

Komis Sukien Ślubnych rozWesel.pl znajdziesz w Jankowicach koło Pszczyny, przy ul. Żubrów 68. Tak jak w poprzednich przypadkach, musisz wysłać mailowo zdjęcie sukni oraz dokładnie ją opisać (nazwę pracowni z której pochodzi, kolekcję, datę zakupu). Jeśli suknia zostanie przyjęta, należy uiścić jednorazową opłatę w wysokości 50 zł.

Ten komis sukien ślubnych umożliwia czyszczenie kreacji we współpracującej z nimi pralni. Pracownice salonu mogą również pomóc w dokonaniu wyceny sukni, co często jest trudnym zadaniem dla klientek.

 

5. Lokalne portale ogłoszeniowe

Komisy są przepełnione i nie chcą przyjąć Twojej sukni? A może nie chcesz płacić opłaty komisowej i wolisz sama wystawić suknię za darmo? Skorzystaj z możliwości stworzenia własnego ogłoszenia o sprzedaży sukni ślubnej w internecie (sprzedajemy.pl/slaskie/moda-i-styl/odziez-slubna).

Zawsze jednak dobrze określ miejscowość, w której sprzedajesz suknię, ponieważ większość potencjalnych klientek będzie chciało przyjechać do Ciebie i zobaczyć ją osobiście. Dzięki temu nie dość, że szybko i bezproblemowo sprzedaż swoja weselną kreację, ale zrobisz to całkowicie za darmo.